Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska. Nowy termin zamknięcia przejazdu pod wiaduktem na ulicy Wolności

Jaworzyna Śląska. Nowy termin zamknięcia przejazdu pod wiaduktem na ulicy Wolności

0

Po świętach wielkanocnych rozpoczną się prace pod wiaduktem na ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej. Oznacza to zamknięcie przejazdu w tym miejscu i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, zarządca drogi Nowy Jaworów – Żarów, od stycznia realizuje prace związane z przebudową ulic Wolności i 1 Maja w Jaworzynie Śląskiej. W ramach inwestycji zostanie m.in. usprawnione odprowadzanie deszczówki pod wiaduktem na ulicy Wolności, co zapobiegnie zalewaniu tego odcinka po intensywnych deszczach. Będzie się to wiązać z utrudnieniami dla kierowców. Od wtorku, 11 kwietnia zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem.

To będzie najtrudniejsza część zadania realizowanego w Jaworzynie Śląskiej, która powoduje konieczność wprowadzenia objazdów dla części mieszkańców. Jeżeli jednak chcemy poprawić nawierzchnię, a przede wszystkim usprawnić sposób odprowadzania wody, aby nie dochodziło do sytuacji, jakie miały miejsce podczas zwiększonych opadów, to należy tę trudną operacje przeprowadzić. Nie ma innego wyjścia jak tylko zamknięcie wiaduktu i trzeba się z tym mierzyć. Planujemy, że prace nie powinny potrwać dłużej niż 6-8 tygodni. Musimy brać jednak pod uwagę, że są miejsca, w których możemy napotkać rzeczy niezinwentaryzowane i wtedy ten termin może ulec wydłużeniu. Niemniej będziemy starali się wykonać prace jak najszybciej, aby mieszkańcy jak najkrócej musieli korzystać z wytyczonych objazdów – informuje Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

W czasie prac ruch pieszych w tym miejscu będzie odbywać się normalnie. Natomiast kierowcy będą musieli korzystać z wytyczonych objazdów przez Bolesławice, Nowice, Piotrowice Świdnickie.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułTłumy na pierwszym Świdnickim Czwartku Lekkoatletycznym [WYNIKI / FOTO]
Następny artykułFontanna powróci do ogródka jordanowskiego. Wiadomo, kto zajmie się renowacją zielonego zakątka miasta