Strona główna Artykuł sponsorowany Jaki prezent na komunię będzie najlepszy dla chłopca?

Jaki prezent na komunię będzie najlepszy dla chłopca?

0
Pierwsza komunia święta to bardzo ważny moment w życiu każdego katolika. Jest ona bowiem niesamowicie istotnym sakramentem, dzięki któremu dziecko może dalej funkcjonować we wspólnocie religijnej. Przyjęło się, że z tej okazji wręcza się dla maluchów rozmaite prezenty, aby dodatkowo podkreślić doniosłą rangę wydarzenia. Odpowiedni podarunek potrafi bowiem wywołać wiele pozytywnych emocji. Co jednak najlepiej zakupić dla chłopca?

Upominki związane z religią

Jeżeli pragnie się podkreślić, jaki charakter posiada pierwsza komunia święta, warto zdecydować się na prezent, który będzie posiadał motyw religijny. Mowa tu chociażby o:

  • srebrnym lub złotym krzyżyku,
  • Piśmie Świętym – Starym i Nowym Testamencie,
  • świętej figurce albo obrazku.

Takie upominki dziecko przechowuje przeważnie przez lata, jako doskonałą pamiątkę. Stanowią one świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie zna się zbyt dobrze malucha i jego zainteresowań, bo na przykład jest on z dalekiej rodziny. Niektórzy decydują się także na zakup ramki na zdjęcie, na której graweruje się odpowiedni napis. Następnie wkłada się do niej wywołaną fotografię z uroczystości. Jest to bardzo osobisty prezent – wielu dorosłych do dziś przechowuje upominki tego typu, ponieważ posiadają dla nich ogromną wartość sentymentalną.

Idealne zabawki dla chłopców

Niektórzy jednak uważają, że warto podarować dziecku coś, co nie posiada bezpośredniego powiązania z właśnie przyjętym sakramentem. To również dobre podejście, ponieważ jeżeli wszystkie prezenty byłyby identyczne, to dziecko nie ucieszyłoby się z nich aż tak bardzo. W takiej sytuacji powinno się wybrać klocki LEGO Friends. Chłopcy uwielbiają bowiem tego typu zabawki i chętnie się nimi zajmują. Taki upominek umożliwia ponadto wspólną zabawę z przyjaciółmi. Stanowi świetne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy maluch posiada rodzeństwo. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby podarować taki zestaw dziewczynce.

Jeżeli jednak pragnie się zaszczepić w dziecku miłość do sportu, można zdecydować się na zakup roweru. Trzeba jednak wcześniej upewnić się, że już go nie posiada. Kiedyś był to bardzo popularny podarunek i wielu dorosłych wspomina obecnie, jak ucieszyło się z takiego prezentu. Z pewnością odpowiedni sprzęt zmobilizuje chłopca do aktywności fizycznej. Jest to niesamowicie istotne zwłaszcza współcześnie, gdy dzieci spędzają ogromną ilość czasu przed ekranami komputerów i smartfonów. Warto też zakupić rower w ulubionym kolorze malucha, co zachęci go do regularnego korzystania.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPuchar Gór Opawskich dla młodych świdniczan
Następny artykułAbsolutne święto najmłodszych siatkarek! [DUŻO ZDJĘĆ]