Strona główna 0_Slider II Świdnicki EndoBieg i piknik rodzinny. Przez zabawę do wiedzy

II Świdnicki EndoBieg i piknik rodzinny. Przez zabawę do wiedzy

0

Fundacja EndoMama już po raz drugi organizuje Świdnicki EndoBieg, połączony z piknikiem rodzinnym. Do udziału w edukacyjno- rekreacyjnej akcji fundacja zaprasza 26 marca.

Fundacja założona przez świdniczankę Annę Gromek od trzech lat stara się propagować wiedzę o chorobie, która była lekceważona i niediagnozowana. Kobiety, cierpiące z bólu m.in. podczas menstruacji pouczano, że „taka ich uroda”. Świdniczanki skutecznie promują wiedzę o chorobie i sposobach jej leczenia.

– Marzec na całym świecie obchodzony jest jako Miesiąc Świadomości Endometriozy. Choroba ta może dotyczyć od 25 do nawet 50% kobiet, które dotyka niepłodność. Choroba charakteryzuje się obecnością komórek błony śluzowej trzonu macicy (endometrium) poza jamą macicy (komórki ektopowe). Szacuje się, że na świecie na tę przypadłość choruje blisko 180 milionów kobiet. Z każdym rokiem choroba ta jest coraz częściej wykrywana dzięki coraz lepszym metodom rozpoznawania. Endometriozę można rozpoznać na podstawie objawów klinicznych, palpacyjnego badania ginekologicznego, badań obrazowych oraz obrazu stwierdzonego w czasie interwencji operacyjnej (laparoskopia), potwierdzonego badaniem histologicznym pobranych wycinków – informuje Fundacja EndoMama. Jedna z okazji do promowania wiedzy o edometriozie, ale także symbolem wsparcia dla kobiet będzie II Świdnicki EndoBieg.

Organizator zapewnia wiele atrakcji, m.in. dla pierwszych 100 zgłoszonych uczestników biegu pamiątkowe medale, bezpłatne badanie cytologiczne w „CytoBusie”, pieczenie kiełbasek, lemoniadę, słodki poczęstunek oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Zgłoszenia na II EndoBieg przyjmowane są wyłącznie na adres mailowy: [email protected] – w terminie do 21.03.2023 r. do godz. 24.00. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, miejscowość. Bieg zaplanowano 26 marca na godzinę 12.00 w Parku Centralnym.

Poprzedni artykuł„Szóstka” najlepsza w siatkarskich dwójkach [FOTO]
Następny artykułMłodzi recytatorzy zmierzyli się w eliminacjach miejskich „Pegazika”. Kto wystąpi w kolejnym etapie? [FOTO]