Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Drogowe utrudnienia w Makowicach. Wyznaczono objazd

Drogowe utrudnienia w Makowicach. Wyznaczono objazd

0

Od 8 marca na okres trzech tygodni zamknięty dla ruchu będzie fragment drogi gminnej w Makowicach. Ma to związek z przebudową mostu wraz z odcinkiem drogi. Wyznaczony został tymczasowy objazd.

Przeznaczony do renowacji most w Makowicach (fot. Google Street Map)

W ubiegłym roku wyłoniony został wykonawca gminnej inwestycji obejmującej przebudowę obiektu mostowego nad rzeką Piławą wraz z odcinkiem drogi gminnej nr 111785D w miejscowości Makowice, w tym czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych oraz renowację elementów betonowych mostu, umocnienie koryta rzeki, a także wykonaniem nowej nawierzchni jezdni. Realizację prac powierzono firmie Bud-Mel z Dzierżoniowa, przeznaczając na ten cel ponad 797 tys. złotych. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w terminie do 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W środę, 8 marca 2023 roku wykonawca przystępuje do przebudowy drogi gminnej nr 111785 w Makowicach. Na odcinku od skrzyżowania przy budynku nr 5 do budynku nr 2 droga będzie zamknięta dla ruchu na okres około trzech tygodni. W związku z powyższym zablokowany zostanie dojazd od strony Krzyżowej i Boleścina. Wyznaczono tymczasowy dojazd – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, mn/

Poprzedni artykułWyjątkowe życzenia czytelników z okazji Dnia Kobiet [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułOd kobiet dla kobiet. Niecodzienna akcja dwóch przyjaciółek [FOTO]