Strona główna Sport Siatkówka Biało-zielone z brązem MDŚ i awansem do 1/16 finału MP!

Biało-zielone z brązem MDŚ i awansem do 1/16 finału MP!

0

W miniony weekend w hali AZS-u AWF Wrocław rozegrany został wojewódzki finał Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii młodziczek z udziałem czterech najlepszych zespołów ligi dolnośląskiej, w tym drużyny MKS-u Polonia Świdnica. Dzięki równej i bardzo dobrej grze w całym sezonie ligowym oraz w półfinale wojewódzkim, podopieczne trenera Michała Tomiałowicza zagwarantowały sobie udział w turnieju finałowym.

W Dolnośląskich finałach dziewczyny zapewniły licznie przybyłym kibicom dwa dni pełne ogromnych emocji, niezwykle wyrównanej oraz zaciętej walki o zwycięstwa i o medale. Nasze młode siatkarki po wspaniałej grze i walce o każdy punkt zajęły znakomite, trzecie miejsce w województwie oraz awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski młodziczek! Po dwóch wyrównanych meczach, w których „polonistki” niestety musiały uznać wyższość rywalek (z Akademią Siatkówki AZS AWF Wrocław 24:26, 18:25 i Młodym #VolleyWrocław 22:25, 21:25), dziewczyny w pięknym stylu pokonały 2:0 drużynę Wataha Lubin (25:12, 25:11) i zapewniły sobie miejsce na podium oraz awans do rozgrywek centralnych.

Jestem niezmiernie dumny ze wszystkich zawodniczek, które pokazały się z najlepszej strony w czasie turnieju finałowego i całego ligowego sezonu. Dziewczyny ciężko pracowały na ten sukces i w finale zagrały piękną siatkówkę na wysokim poziomie, pozostawiając na parkiecie „serducha”. Praca z takim zespołem daje niezwykłą satysfakcję – komplementuje swoje podopieczne trener Michał Tomiałowicz.

Mistrzostwo Dolnego Śląska bez straty seta zdobyła drużyna AZS-u AWF Wrocław, a wicemistrzostwo wrocławianki z ekipy #Volley’a. Warto podkreślić, że świdniczanki są jednym z najmłodszych zespołów wśród dwudziestu ligowych drużyn, ale niezwykle ambitnym i walecznym oraz robiącym olbrzymie postępy z turnieju na turniej. Z pewnością o dziewczynach usłyszymy jeszcze wiele w kolejnym ligowym sezonie.

Podium mistrzostw Dolnego Śląska to olbrzymie osiągnięcie nie tylko tej wspaniałej drużyny, ale także całego klubu, który działalność rozpoczął zaledwie w maju 2022 roku – podkreśla prezes Młodzieżowej Polonii, Tomasz Gołowkin. – W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, instytucjom wspierającym i wspaniałym rodzicom, bez których pomocy ten pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni sukces, nie mógłby zostać osiągnięty. Trenerowi Michałowi i naszym brązowym medalistkom składam serdeczne gratulacje. Tak trzymać!

Już w najbliższy weekend (18-19 marca), zespół młodziczek powalczy o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski podczas turnieju w Żywcu, gdzie zmierzy się z mistrzyniami Śląska – SMS ŻAPN Żywiec, oraz drużynami z Komprachcic i Rawy Mazowieckiej. Transmisje z turnieju będą dostępne na facebookowym profilu MKS Polonia – Młodzieżowy Klub Siatkówki. Zapraszamy do kibicowania młodziutkim reprezentantkom Świdnicy!

Ogromne brawa dla drużyny w składzie:
Lena Jasińska – przyjmująca, kapitan drużyny
Inez Chmielewska – przyjmująca
Hanna Lipińska – przyjmująca
Zuzanna Madziara – przyjmująca
Maja Długołęcka – atakująca
Zofia Chodorowska – atakująca
Natalia Skrzesińska – środkowa
Julia Rokicka – środkowa
Amelia Chmielewska – środkowa
Patrycja Kanecka – środkowa
Michalina Kozak – rozgrywająca
Lena Dąbrzalska – rozgrywająca
Zuzanna Matuszak – libero
Maja Kaczmarczyk – libero
Michał Tomiałowicz – trener

/MDvR, FOTO: MKS Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułKoncert organowy na 338. urodziny Bacha
Następny artykułBobry w Świdnicy budują z rozmachem [FOTO]