Strona główna 0_Slider Barwne, radosne i żywiołowe powitanie wiosny. Tancerze wielu pokoleń oczarowali publiczność

Barwne, radosne i żywiołowe powitanie wiosny. Tancerze wielu pokoleń oczarowali publiczność [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Żywiołowym tańcem, barwnym folklorem i radością bijącą ze sceny przywitali wiosnę. W świdnickim teatrze publiczność miała okazję podziwiać talent lokalnych zespołów ludowych i estradowych – Krąg, Mokrzeszów, Spontan i Mała Świdnica. Zachwycające widowisko przygotowali cenieni świdniccy choreografowie i kierownicy tanecznych grup – Maria i Wojciech Skiślewiczowie.

Wiosna to radość i dzisiaj chcemy moc radości Państwu przekazać. Trochę młodzieńczego zapału, ciepła – niech się nam wszystkim udzieli. Życzę, żebyśmy dalej kulturalnie rozwijali tak mocno Świdnicę, bo rzeczywiście mamy się czym pochwalić – mówiła na koncercie „Powitanie wiosny” kierownik zespołów Maria Skiślewicz.

Na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpiły zespoły ludowe i estradowe – Krąg, Mokrzeszów, Spontan i Mała Świdnica. Jedne występy wzruszały, inne porywały. Narodowe tańce z różnych regionów Polski, ale i Europy z mieszanką współczesnego repertuaru zaprezentowali publiczności tancerze wielu pokoleń ze Świdnicy i gminy Świdnica. Dzieci, młodzież i dorośli na co dzień szlifują swój talent pod okiem cenionych świdnickich choreografów Marii i Wojciecha Skiślewiczów. Barwne, radosne widowisko zebrało mnóstwo braw.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułWorek medali… Nasi fighterzy nie zawiedli [FOTO]
Następny artykułAbsolutnie bezradni w drugiej odsłonie meczu