Strona główna Sport Siatkówka Z Mysłowic wracamy na tarczy

Z Mysłowic wracamy na tarczy

0

To nie była udana kolejka dla zawodniczek MKS-u Bramdor Volley Świdnica. Biało-zielone nie sprostały na wyjeździe Silesii Volley Mysłowice, przegrywając w 16. kolejce grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet w wymiarze 0:3.

Pierwsze dwie partie miały podobny przebieg. Gospodynie dość szybko były w stanie odskoczyć na kilka „oczek”, a następnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i dowoziły wygraną do samego końca. W efekcie po kilkudziesięciu minutach po zwycięstwach 25:17 i 25:14 prowadziły 2:0 w setach. Trzecia odsłona była inna. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka nie rezygnowały i pragnęły powalczyć jeszcze o odwrócenie losów spotkania. W pierwszej części seta wyszły na prowadzenie 9:6, a następnie nawet 12:8. Radość z przewagi nie trwała jednak długo. Chwilę później na tablicy wyników zrobiło się 12:12, a następnie 14:13 dla miejscowych. Drużyny grały zrywami, w końcówce nasze zawodniczki objęły ponownie prowadzenie 19:17, by chwilę później było 22:19 dla rywalek. Na finiszu były jeszcze emocje. Od stanu 23:23 więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, wygrywając 25:23, a cały bój 3:0 w setach. Obecnie w swoim dorobku mamy wciąż 24 punkty, na które składa się po 8 zwycięstw i przegranych. Taki dorobek pozwala nam na zajmowanie siódmej lokaty w stawce dziesięciu zespołów (po zakończeniu 16. kolejki przeskoczyła nas ekipa Sari Żory). W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z wiceliderem rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet – Silesią Częstochowa. Do konfrontacji dojdzie w sobotę, 11 marca w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie.

16. kolejka II ligi siatkarek:
Polonia Łaziska Górne – Silesia Częstochowa 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)
Silesia Volley Mysłowice – MKS Bramdor Volley Świdnica 3:0 (25:17, 25:14, 25:23)
AZS AWF Sokół 43 Katowice – Sari Żory 2:3 (24:26, 27:29, 25:22, 25:22, 11:15)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – NTSK AZS Nysa 3:0 (25:22, 25:17, 25:18)
AZS AWF Wrocław – UNI II Opole 3:0 (25:18, 25:11, 25:23)