Strona główna Wydarzenia Marcinowice Wojewódzkie święto plonów w tym roku w Szczepanowie

Wojewódzkie święto plonów w tym roku w Szczepanowie

0

Gmina Marcinowice będzie gospodarzem Dolnośląskiego Święta Plonów 2023. Decyzją sejmiku dolnośląskiego tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się w Szczepanowie. – Uchwała powierzająca gminie organizację wydarzenia została przegłosowana przez radnych sejmiku jednogłośnie. Rozpoczynamy przygotowanie do największego wydarzenia na Dolnym Śląsku – informują przedstawiciele gminy.

Obchody Święta Plonów odbędą się 2 września w miejscowości Szczepanów, gdzie zaczniemy od uroczystej Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym, a następnie wraz z korowodem dożynkowym przejdziemy na boisko sportowe, gdzie odbędzie się część oficjalna, a następnie wystąpią muzyczne gwiazdy – zapowiada wicemarszałek Grzegorz Macko.

Zapewniam, że impreza będzie stała na najwyższym poziomie. Już wkrótce poznacie pierwszych wykonawców, a będą to naprawdę ciekawi artyści. Warto dodać, że tuż obok boiska, na którym będzie odbywała się dożynkowa zabawa, znajduje się przystanek kolejowy na świeżo zmodernizowanej linii Wrocław-Sobótka-Świdnica. Dojazd na uroczystości dożynkowe będzie więc ułatwiony – dodaje.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułPoseł interweniuje u ministra w sprawie trasy S5. „Jedna z najbardziej oprotestowanych planowanych krajowych inwestycji”
Następny artykułWody Polskie rozmawiały o zalewie Witoszówka ze świdnickimi urzędnikami. Jakie mają plany?