Strona główna 0_Slider Walczymy o finał Pucharu Polski

Walczymy o finał Pucharu Polski [RELACJA LIVE]

0

Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podejmuje na swoim terenie Lechię Dzierżoniów w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. To pierwszy oficjalny pojedynek w 2023 roku!

Gramy w składzie: Kot, Moskwa, Salamon, Kasprzak, Frankowski, Sowa, Paszkowski, Filipczak, Kotyla, Antosik, Wojciechowski.

1′ – rozpoczynamy pojedynek

4′ – Kotyla otrzymuje piłkę i sprytnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie. Znakomity początek biało-zielonych – jest 1:0!

6′ – pada w polu karnym Filipczak – sędzia wydaje się mógł podyktować jedenastkę, ale tak się nie stało.

10′ – goście próbują się odgryzać, ale jak na razie bez większego zagrożenia.

13′ – rzut wolny dla lechistów – piłka ląduje w dłoniach Kota.

17′ – kolejna dobra akcja Kotyli, nasz zawodnik w ostatniej chwili powstrzymany przez defensora Lechii.

20′ – rywale dośrodkowują w nasze pole karne – uderzenie głową, ale bardzo pewnie interweniuje Kot.

22′ – w polu karnym znajduje się Paszkowski – uderza po długim słupku mocno, lecz minimalnie niedokładnie.

26′ – bardzo mądrze kontrolujemy jak na razie przebieg wydarzeń na murawie – oby tak dalej.

28′ – atak Lechii – dobrze blokujemy strzał zawodnika gości.

29′ – rzut wolny dla dzierżoniowian – uderzenie i świetna interwencja Kot. Po chwili jeszcze strzał głowa i znów na posterunku świdnicki golkiper.

30′ – błyskawicznie akcja przenosi się na drugą stronę boiska – faulowany tuż przed szesnastką Kotyla. Rzut wolny – uderzenie Sowy blisko happy endu.

32′ – nów niebezpiecznie pod bramką Lechii – futbolówka niestety tylko przeleciała wzdłuż pola karnego przeciwników.

35′ – niestety wyrównujący gola dla Lechii po świetnej akcji – dorzutce na dalszy słupek z prawej strony boiska i finalizacji zawodnika gości (Rzepski) – 1:1!!!

40′ – znów do ataków zrywają się świdniczanie – na razie jednak Szady nie jest zatrudniony do roboty.

42′ – tracimy piłkę – kontra, ale w ostatniej chwili blokujemy strzał.

43′ – rzut rożny dla Lechii – bez zagrożenia dla naszej bramki.

45′ – koniec pierwszej połowy – remis 1:1

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składzie.

48′ – od mocnego uderzenia rozpoczynają miejscowi – dwa rzuty wolne, lecz bez efektu.

52′ – wyszliśmy do wysokiego pressingu, ale nie przecięliśmy akcji. W efekcie Ciarkowski stanął przed niezłą szansą, strzelając niedokładnie.

55′ – rzut wolny – Kasprzak z około 20 metrów uderza nad poprzeczką.

58′ – ucierpiał przed momentem Orłowski – przerwa w grze. Robimy zmianę – Migas zmienia Antosika.

58′ – przeciwnicy z rzutu wolnego uderzają obok bramki.

60′ – kopnięty w polu karnym Kasprzak – mamy jedenastkę!

60′ – Sowa wykorzystuje rzut karny – mamy 2:1!!!

60′ – Frankowski opuszcza boisko – w jego miejsce Kozachenko.

60′ – Szydziak zastępuje Filipczaka.

63′ – cały czas staramy się wysoko atakować przeciwników, utrudniając rozegranie akcji.

66′ – ruszamy z szybkim atakiem – Migas uderza niestety niedokładnie.

70′ – mocny strzał Sowy z rzutu wolnego – wysoko ponad bramką.

72′ – kolejny nasz atak i znów nieprzepisowo reagują dzierżoniowianie. W polu karnym faulowany Wojciechowski, a gola z jedenastu metrów ponownie strzela Sowa – mamy 3:1!!!

74′ – zasługujemy jak najbardziej na to prowadzenie, gramy bardzo mądrze, odcinamy wszelkie kierunki. Rywale są w stanie grać w ostatnim czasie tylko długą piłką.

77′ – Wojciechowski zmieniony przez Michtę.

80′ – 100% sytuacja Michty, który przestrzelił z kilku metrów.

82′ – prowadzimy różnicą dwóch goli, ale to my cały czas jesteśmy stroną dyktującą warunki i prowadzącą grę. Lechia jest bezradna. Znakomita szczególnie ta druga połowa w wykonaniu świdniczan.

83′ – Kozachenko z rzutu wolnego w mur – za moment poprawia, lecz broni bramkarz Lechii.

85′ – Lechia z trudem opuszcza własną połowę boiska – Szady znów broni strzał Kozachenki.

87′ – Ratajczak zastępuje Sowę.

90′ – sędzia dolicza 3 minuty.

90+ – Szydziak decyduje się na strzał – brakło niewiele.

koniec meczu – wygrywamy 3:1!

Poprzedni artykułŚwiatowej sławy gitarzysta Mike Stern już za kilka dni zagra w świdnickim teatrze [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułSzykują się do gminnego jarmarku wielkanocnego i zapraszają wystawców