Strona główna 0_Slider Uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania. Za bohaterską postawę zostali nagrodzeni przez ministra...

Uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania. Za bohaterską postawę zostali nagrodzeni przez ministra [FOTO]

0

86 policjantów z całego kraju odebrało z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji medale przyznawane za ratowanie ludzkiego życia z narażeniem własnego. W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy przed rokiem uratowali mężczyznę z płonącego mieszania.

W poniedziałek, 13 lutego minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju – informują przedstawiciele ministerstwa. Medal przyznawany jest policjantom, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową.

W gronie wyróżnionych medalem znalazło się 24 funkcjonariuszy z dolnośląskiej policji, w tym sierż. Patryk Dolecki oraz sierż. szt. Piotr Wroński z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Zostali oni docenieni za bohaterską postawę podczas interwencji podjętej rok temu w Strzegomiu.

15 lutego 2022 roku w budynku wielorodzinnym przy ulicy Niepodległości doszło do pożaru. Jako pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu. – Wiedząc od mieszkańców, że życie jednego z lokatorów jest zagrożone, nie zważali na duże zadymienie, ogień, a także gorące powietrze wydobywające się z wnętrza i szybko na kolanach weszli do środka. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę, na którym paliła się już odzież. Policjanci ugasili ją szybko i wynieśli 76-latka na zewnątrz. Dzięki temu został niezwłocznie przekazany pod opiekę załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportowany do szpitala. Prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii – relacjonowała Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, KWP Wrocław, MSWiA, opr. mn/

Poprzedni artykułNiespełna trzy tygodnie do startu jubileuszowej edycji Memoriału Piłkarskiego w Świdnicy
Następny artykułTragedia w Strzegomiu. Kobieta zginęła pod płytami kartonowo-gipsowymi