Strona główna Wydarzenia Strzegom Modernizacja strzegomskiego przedszkola na finiszu

Modernizacja strzegomskiego przedszkola na finiszu [FOTO]

0

Szybciej niż pierwotnie zakładano mają zakończyć się prace związane z remontem Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu. Koszt inwestycji wynosi blisko 5,9 mln złotych.

Przedszkole noszące imię „Zielony Zakątek” przez ostatnie miesiące przechodzi wielką metamorfozę. Strzegomski samorząd pozyskał w 2021 r. dotację w wysokości ok. 2,9 mln zł z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych” na termomodernizację i remont budynku. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM sp. z o.o. sp.k. z Wrocławia, które zostało wyłonione w przetargu – informuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Jak wylicza, do tej pory w ramach inwestycji wymieniono m.in. okna, drzwi, instalację ogrzewania, posadzki, wykładziny i płytki oraz założono fotowoltaikę. Zamontowano ponadto kamery, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne budynku, w tym iluminację ściany przedniej części zabytkowej. – Na zewnątrz trwa budowa nawierzchni z kostki betonowej wokół budynku, malowana jest jedna ściana przybudówki oraz montowane są daszki nad wejściami i balustrady. W środku trwają jeszcze prace związane z malowaniem ścian oraz montażem białej armatury w pomieszczeniach znajdujących się na parterze, a także wykonywana jest nawierzchnia z tynku mozaikowego na korytarzach – wskazuje Wanecki.

Zakończenie prac ma też nastąpić prędzej niż zakładała umowa. Jak informuje wykonawca, finalizacja prac planowana jest na przełom lutego i marca 2023 roku.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułMaleńki shih tzu ugryzł go, bo pił alkohol. Skopał psa i powiesił na smyczy
Następny artykułGmina Żarów: 3 miliony złotych na wymianę kopciuchów i okien