Około godziny 18.45 z Galerii Świdnickiej zostali ewakuowani pracownicy i klienci. Strażacy dostali powiadomienie z jednej z czujek systemu przeciwpożarowego.

fot. nadesłane przez czytelnika
– Doszło do niewielkiego zadymienia przy przyrządzaniu posiłku i to wzbudziło alarm. Zapaliło się jedno z urządzeń w restauracji, po odłączeniu z prądu pożar zgasł samoistnie przed przybyciem strażaków – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Na miejsce zadysponowano 5 jednostek straży pożarnej.
Strażacy sprawdzą wszystkie pomieszczenia w galerii.
/red./

![Dublet Progresu. Świdniczanie najlepsi także w kategorii 9-latków [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/XXIII-Silesian-Winter-Cup-Swidnica-28-12-2025-57-238x178.jpg)







![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
