Strona główna 0_Slider Podejrzenie palenia śmieciami, popijawa na dworcu i ciężarówka na chodniku. Interwencje straży...

Podejrzenie palenia śmieciami, popijawa na dworcu i ciężarówka na chodniku. Interwencje straży miejskiej

0

Od 27 stycznia do 2 lutego 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 157 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

27 stycznia 2023 roku o godz. 8.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Słobódzkiego. Na miejscu zastano bezdomnego Artura S. Jak ustalono był on poszukiwany w celu odbycia kary aresztu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

29 stycznia 2023 roku o godz. 12.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który bezpośrednio przed wejściem na poczekalnię dworca PKP Świdnica Miasto spożywał alkohol. Sprawcą tego czynu okazał się bezdomny, który ze względu na stan upojenia alkoholowego został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

29 stycznia 2023 roku o godz. 14.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z budynków przy ulicy Kołłątaja. Na miejsce skierowano patrol, który dokonał kontroli paleniska i składu opału. Strażnicy stwierdzili, że w piecu było spalane jedynie paliwo dopuszczone do obrotu. Niestety paliwa te również wytwarzają dym mogący negatywnie wpływać na otoczenie.

29 stycznia 2023 roku o godz. 19.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy młodzieży spożywającej alkohol i zaśmiecającej poczekalnię dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Tym razem interwencję podjął patrol Straży Miejskiej oraz patrol Policji. Cztery osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

31 stycznia 2023 roku o godz. 20.21 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z mieszkań przy ulicy Okrężnej. Na miejsce skierowano patrol w celu dokonania kontroli paleniska i opału. Właściciela mieszkania niezwykle zaskoczyła wizyta strażników gdyż mieszkanie swe ogrzewa piecem gazowym.

1 lutego 2023 roku o godz. 9.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu ciężarowego (TIR) parkującego na całej szerokości chodnika oraz na ścieżce rowerowej w rejonie skrzyżowania ulicy Komunardów i Wałowej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułUwaga! Jest ślisko, od rana wysyp kolizji
Następny artykułOSiR zaprasza na zimowe ferie. Płatne wyłącznie wstępy na baseny i lodowisko