Strona główna 0_Slider Ogromne straty po pożarze hali w Jaroszowie. Akcja gaśnicza trwała blisko pięć...

Ogromne straty po pożarze hali w Jaroszowie. Akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin [FOTO]

0

Dwanaście zastępów straży pożarnej interweniowało w nocy z piątku na sobotę w Jaroszowie w związku z pożarem hali magazynowo-garażowej.

fot. OSP Jaroszów

Zgłoszenie o prawdopodobnym wybuch pieca, pożarze hali oraz występującym silnym zadymieniu wpłynęło do służb ratunkowych o w piątek o godzinie 22.45. – W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległa hala położona przy budynku mieszkalnym, w którym prowadzono była również działalność gospodarcza. W hali znajdowały się dwa samochody osobowe, wózki widłowe, ładowarki. Straty wyceniane są na przeszło dwa miliony złotych – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na miejscu działało 12 zastępów straży, w tym 7 z Państwowej Straży Pożarnej oraz 5 zastępów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Działania gaśnicze zakończono około godziny 3.10. – Dzięki wysiłkowi strażaków obroniono w niemal w stanie nienaruszony budynek biurowo-mieszkalny – informuje asp. Paweł Szydłowski z KP PSP Świdnica. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

/mn/

fot. OSP Goczałków, OSP Jaroszów, OSP Pastuchów

Poprzedni artykułMyślał, że uniknie kary chowając się w szafie. Poszukiwany świdniczanin trafił do aresztu
Następny artykułDyniowy Zakątek nagrodzony w ogólnopolskim konkursie [FOTO]