Strona główna 0_Slider Nieszczęśliwy wypadek czy zaniedbanie podczas remontu? Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii w Strzegomiu

Nieszczęśliwy wypadek czy zaniedbanie podczas remontu? Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii w Strzegomiu

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 73-letniej mieszkanki Strzegomia, która zginęła przygnieciona przez płyty gipsowo-kartonowe w remontowanym mieszkaniu.

fot. OSP Strzegom

W środę około godziny 16.30 służby ratunkowe interweniowały w budynku przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego w Strzegomiu. Zostały one powiadomione przez córkę kobiety, która po nieudanych próbach kontaktu telefonicznego z matką, poszła do jej mieszkania sprawdzić, czy nic się nie stało. Na pomoc było już jednak za późno. Seniorka została przygnieciona przez płyty gipsowo-kartonowe i zmarła na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta chciała zrobić w mieszkaniu remont i została przygnieciona podczas próby przesunięcia płyt.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła prokuratura. – Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny. Ciało kobiety zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Będziemy czekać na wyniki sekcji. Będziemy też ustalać okoliczności zgonu – informuje Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Z naszych ustaleń wynika, że w mieszkaniu trwał remont. Będziemy chcieli ustalić jego okoliczności: kto ten remont faktycznie przeprowadzał, kto składował tam materiały i jak je zabezpieczał, jak również to, czy mamy do czynienia z zaniedbaniem, czy też z nieszczęśliwym wypadkiem – wskazuje Rusin.

/mn/

Poprzedni artykułFerie zimowe 2023. Kto wygrał książki, zaproszenia do teatru i do kina ? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułSeniorki podzieliły się słodkimi przepisami z najmłodszymi [FOTO]