Strona główna 0_Slider 25-latka poważnie ucierpiała w wypadku, teraz walczy o powrót do sprawności

25-latka poważnie ucierpiała w wypadku, teraz walczy o powrót do sprawności

0

Na umożliwiającą powrót do sprawności rehabilitację prowadzona jest zbiórka na rzecz Weroniki Makowskiej z Jaworzyny Śląskiej. Kobieta została poważnie ranna w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w październiku ubiegłego roku. 25-latka – kochająca zwierzęta, pracująca jako technik weterynarii w jednym z gabinetów weterynaryjnych w Świdnicy – cały czas walczy o powrót do sprawności.

fot. Fundacja Moc Pomocy, KP PSP Świdnica

29 października 2022 roku w Piotrowicach Świdnickich Weronika uległa wypadkowi samochodowemu. – Cudem udało się ją uratować, auto zostało całkowicie zniszczone. Weronikę przewieziono do szpitala, gdzie przeszła dwie operacje kręgosłupa. Były połamania wielodłamkowe, uraz rdzenia, odma płucna, połamane żebra i urazy głowy. Stan był krytyczny. Weronika mimo nieciekawych prognoz walczyła i nadal walczy jak lwica. Ma paraliż kończyn dolnych. Po bardzo trudnym pobycie na OIOMie i oddziale neurochirurgii, szpital zadecydował o transporcie córki do Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze – opisuje mama dziewczyny.

Weronika w grudniu skończyła 25 lat. Jest wspaniałą, piękną, mądrą, uroczą, wesołą, empatyczną i lubianą dziewczyną. Kocha zwierzęta – spełnia się zawodowo jako technik weterynarii w gabinecie weterynaryjnym w Świdnicy. Uwielbia muzykę, książki, ludzi, taniec. Pragnie chodzić, by wrócić do zawodu, spełnić plany, założyć rodzinę. Pragnę dla mojej jedynej, ukochanej córki pełni szczęścia, sprawności, by znów mogła być tą energiczną dziewczyną, by ułożyła sobie życie. Weronika cudem przeżyła ten wypadek – dostała drugie życie, drugą szansę, którą trzeba wykorzystać – podkreśla.

– Bardzo proszę o wsparcie, by zapewnić jej ciągłość leczenia, badań, rehabilitacji, które mogą ją postawić na nogi. Potrzebne będzie łóżko, wózek itp. Moje dochody to najniższa krajowa, która samodzielnie nie pozwala mi na opłacenie leczenia mojego ukochanego dziecka. Potrzebna jest bardzo pilna, intensywna i długotrwała rehabilitacja. Po zakończeniu pierwszego cyklu w Kamiennej Górze trzeba Weronikę przenieść do specjalistycznego ośrodka neurorehabilitacji, który daje szanse na powrót do sprawności. Całkowity koszt leczenia to 105 000 zł – mówi kobieta, apelując o wsparcie prowadzonej zbiórki.

Weronikę można wesprzeć poprzez stronę fundacji Moc Pomocy, której jest podopieczną. Można także przekazać 1,5% podatku.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNajpierw w drzewo, potem w ciężarówkę. Wypadek na trasie Świdnica-Strzegom
Następny artykułPoseł interweniuje u ministra w sprawie trasy S5. „Jedna z najbardziej oprotestowanych planowanych krajowych inwestycji”