Strona główna Kultura Lawendowo przy Kościele Pokoju. W czwartek 9. edycja warsztatów

Lawendowo przy Kościele Pokoju. W czwartek 9. edycja warsztatów

0

Były lawendowe anielskie skrzydła, kawa, pierogi i gruszki z lawendowymi dodatkami, pachnące umilacze do domu, a także relaksacyjne opaski na oczy. Za każdym razem pachnącą lawendę pomysłowo wykorzystuje wyjątkowa i niezwykle kreatywna Nadzieżda Michajłowa z Ukrainy. Kolejne lawendowe warsztaty, które jak zawsze poprowadzi, już w czwartek, 9 lutego przy Kościele Pokoju w Świdnicy. Choć wstęp jest bezpłatny, to obowiązują na nie zapisy.

Na lawendowe warsztaty regularnie zapraszają Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej wraz z Nadieżdą Michajłową oraz Nataszą Polk z fundacji „Inicjatywa”.

 Luty upływa zwykle pod znakiem karnawału i Walentynek. O ile trudno w obecnych czasach być w karnawałowym nastroju, o tyle o emocjach zawsze warto rozmawiać. A słowa najlepiej poprzeć gestami, na przykład obdarowując bliską osobę miłym drobiazgiem. Tym razem nie zdradzamy więcej szczegółów – wszystko wyjaśni się na 9. lawendowych warsztatach na placu Pokoju – zachęcają organizatorki.

Warsztaty jak zawsze poprowadzi Nadieżda Michajłowa. – Głęboko w duszy każdego z nas żyje romantyk. Nie możesz w to uwierzyć? Dlaczego więc wspominamy pierwszą miłość, lubimy oglądać melodramaty? W XXI wieku niewiele osób myśli o romantyce, a to ona czyni życie ciekawszym i dodaje nam emocji – stwierdza Nadieżda Michajłowa.

8. lawendowe warsztaty w Kościele Pokoju

Nadieżda Michajłowa rok temu w wyniku wojny przyjechała do Świdnicy z córką i wnukami, pozostawiając w obwodzie połtawskim w Ukrainie agroturystykę z polem lawendy. Przypadkiem trafiła na plac Pokoju, do ogrodu lawendowego, który istnieje tu od 10 lat. Parafia ewangelicko-augsburska w zamian za opiekę nad ogrodem użyczyła jej nieodpłatnie jeden z budynków, w którym stworzyła ona mały lawendowy sklepik z przysmakami, kosmetykami, pluszakami. Zawsze jest tu pachnąco, miło, można porozmawiać o uprawie lawendy – prowadząca chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.

 Przez cały rok zapraszamy do jej sklepiku, a w czwartek 9 lutego o godz. 18.00 – na warsztaty, z walentynkowym rękodziełem i ciepłymi rozmowami w tle, o sercach podzielonych i zagojonych dodają organizatorki.

Pl. Pokoju 6, Świdnica, wstęp wolny, obowiązują zapisy: [email protected]

/materiały organizatorów/

Poprzedni artykułStrażacy ćwiczyli na lodzie. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa [FOTO]
Następny artykułSmakowita rocznica. 730 lat od pierwszej wzmianki o piernikach ze Świdnicy!