Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wyposażyć domowe biuro z myślą o komforcie i ergonomii pracy?

Jak wyposażyć domowe biuro z myślą o komforcie i ergonomii pracy?

0
Eleganckie i stylowe biuro to marzenie niejednego programisty oraz przedsiębiorców, którzy na co dzień zarządzają biznesem z domu. Podczas urządzania wnętrza wybierz meble, które stworzą przestrzeń sprzyjającą dobrej atmosferze i kreatywności. Z drugiej strony nie zapomnij o komforcie pracy, jaki powinno zapewniać dobrze dobrane wyposażenie biurowe. Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka i czy warto zaprojektować je samodzielnie?

Meble do biura – w co warto zainwestować?

Praca zdalna, prowadzenie własnego biznesu lub inne obowiązki związane z obsługą komputera motywują do dbania o przestrzeń do codziennej pracy w domu. Nowoczesny i stylowy gabinet pozwala się lepiej skupić na zadaniach oraz oddzielić sferę życia zawodowego od prywatnego. Przy urządzaniu domowego biura warto zadbać o funkcjonalność pomieszczenia – zainwestuj w wygodny fotel oraz biurko ergonomiczne. W gabinecie powinny pojawić się również praktyczne szafki umożliwiające przechowywanie dokumentów związanych z pracą, a także ozdoby i dekoracje nadające wnętrzu spójnego wyglądu.

Dlaczego warto wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości?

Biurko regulowane elektrycznie to najlepszy wybór do domowego biura ze względu na możliwość personalizacji względem preferencji oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Dostępne w popularnych sklepach meblarskich biurka zazwyczaj są produkowane według uniwersalnych wymiarów, przez co nie są odpowiednie dla osób o różnym wzroście.

Możliwość podnoszenia blatu na wysokość dostosowaną do wzrostu osoby korzystającej z wyposażenia pozwala przyjąć ergonomiczną postaw. W ten sposób ograniczysz występowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz zapobiegniesz zmęczeniu, które wynika z długotrwałego przebywania w jednej pozycji. W każdej chwili możesz kontynuować pracę na stojąco, dzięki czemu Twój kręgosłup odpocznie, a Ty wzmocnisz mięśnie i prawidłowo dotlenisz cały organizm. Taki system pracy jest zalecany przez fizjoterapeutów – wystarczy 15 minut w ciągu godziny przeznaczyć na pracę stojącą, aby zapobiec występowaniu schorzeń kręgosłupa oraz chorób wynikających z siedzącego trybu życia.

Biurko na wymiar – korzyści

Biurko do domowego gabinetu powinno idealnie pasować do wnętrza, a nie zawsze taki efekt można osiągnąć przy wyborze mebli o uniwersalnych wymiarach. Zaprojektuj biurko samodzielnie, ustalając wymiary oraz dobierając dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią Ci codzienną pracę. Możesz także wybrać użyteczny kształt oraz materiał z myślą o dopasowaniu do wyposażenia Twojego biura. Blat wykonany z litego drewna to eleganckie rozwiązanie i inwestycja na lata – biurka dębowe cechuje wysoka wytrzymałość i nienaganna prezencja bez względu na upływ czasu.

Biurko z elektryczną regulacją wysokości znajdziesz w ofercie producenta Motiondesk – możesz samodzielnie zaprojektować wymarzony mebel do biura lub wybrać jeden z wyrobów dostępnych w stałej ofercie. Takie wyposażenie pozwoli Ci zadbać o ergonomię pracy i zwiększy Twój komfort podczas wykonywania obowiązków.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLas grochotowski jak wysypisko. Leśnik i społecznik z Pszenna wyzbierali ponad 2 tony odpadów [FOTO]
Następny artykułUkulele królowało w świdnickim Kasprowiczu. W hawajskich rytmach zabrzmiał nawet szkolny hymn [FOTO/VIDEO]