Strona główna Wydarzenia Strzegom Będą lepiej skomunikowani z drogą krajową

Będą lepiej skomunikowani z drogą krajową

0

Trwają prace związane z realizacją projektu pn. „Skomunikowanie z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica”. Zadanie obejmuje remont drogi w Granicy wraz z budową ostatniego etapu chodnika oraz budowę dalszej części ul. Piekarniczej w Strzegomiu wraz z sięgaczem.

Do końca 2022r. w Granicy została wyczyszczona sieć kanalizacji deszczowej. Od początku stycznia ruszyły prace związane z przebudową zjazdów do nieruchomości oraz poszerzeniem jezdni. Jeżeli nie ulegną pogorszeniu warunki atmosferyczne, powinny ruszyć roboty przy budowie chodnika. – Jednocześnie przypominamy, że w chwili obecnej wjazd do Granicy możliwy jest jedynie od strony Dobromierza, natomiast wyjazd od strony Strzegomia. Przepraszamy za utrudnienia, licząc jednocześnie na państwa zrozumienie. Zadanie realizuje firma Berger Bau z Wrocławia – podkreśla Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Równie zaawansowane prace w Strzegomiu prowadzi firma Drog-Ziem ze Stanowic. W chwili obecnej w ul. Piekarniczej wybudowano już całą sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W najbliższym okresie ruszą prace związane z budową sieci oświetlenia ulicznego oraz budową chodnika.  Odbiór całego zadania planowany jest na październik 2023 r.

Inwestycja realizowana jest z udziałem środków z budżetu państwa.

/red./

Poprzedni artykułPółmetek ferii. Jakie jeszcze atrakcje czekają na dzieci i młodzież w Świdnicy?
Następny artykułBasen kryty z namiastką aquaparku [FOTO]