Strona główna Artykuł sponsorowany 3 objawy, które świadczą o tym, że powinieneś skorzystać z opieki dietetyka

3 objawy, które świadczą o tym, że powinieneś skorzystać z opieki dietetyka

0
Od miesięcy intensywnie trenujesz i stosujesz rygorystyczne diety, a twoja waga ani drgnie? A może paradoksalnie przybywa ci niepożądanych kilogramów? To tylko niektóre z sytuacji, w których warto jak najszybciej skonsultować się z dietetykiem. Zaufany specjalista nie dość, że postawi adekwatną diagnozę, to pomoże ci znaleźć rozwiązanie problemu zgodne z dobrymi praktykami ochrony zdrowia. Oto 3 objawy, które powinny cię skłonić do wizyty w gabinecie dietetycznym.
 1. Problem z utrzymaniem wagi pomimo diety i ćwiczeń

  Być może wydaje ci się, że na dobre zmieniłeś styl życia, ponieważ ćwiczysz regularnie i z codziennego jadłospisu pozbyłeś się kalorycznych przekąsek i potraw. Co jednak, jeśli pomimo licznych wyrzeczeń, każdy zgubiony prze ciebie kilogram wraca po czasie z naddatkiem? To częste zjawisko wśród osób, które we własnym zakresie podejmuje decyzję o pracy nad redukcją masy ciała. Największą pułapką są diety, które pozwalają schudnąć niemal błyskawicznie. Fakt powrotu kilogramów będzie wówczas najbardziej dotkliwy.

  Jeśli zgłosisz się z tym problemem do dietetyka, zaplanuje on twój jadłospis nie tylko tak, abyś stosunkowo sprawnie zrzucił wagę, ale także utrzymał ją na stałym poziomie. Uświadomi ci także, że kluczem do walki ze zbędnymi kilogramami nie jest nałogowe sprawdzanie swojej masy ciała, ale dobre nawyki.

 2. Nagły wzrost wagi pomimo braku zmian w codziennym trybie życia
  Poza restrykcyjnymi głodówkami za problemy z utrzymanie wagi mogą odpowiadać takie schorzenia dietozależne, jak:

  • niedoczynność tarczycy;
  • zaburzenia hormonalne;
  • cukrzyca.

  Jeśli pojawisz się u dietetyka w takich okolicznościach, lekarz z pewnością zleci wykonanie badań, które pozwolą zidentyfikować konkretny problem zdrowotny. Warto również zadbać o profilaktykę swojego zdrowia, regularnie wykonując badania pozwalające ocenić ogólną kondycję organizmu. Dzięki pakietom dostępnym na https://zdrowie.pzu.pl/sklep możesz korzystać z zestawu badań profilaktycznych idealnie dopasowanych do potrzeb twojego organizmu.

 3. Zmiany skórne i dolegliwości świadczące o alergii
  Na pomoc dietetyka mogą liczyć także te osoby, które zmagają się z alergiami pokarmowymi. Objawiają się one najczęściej:

  • świądem;
  • obrzękiem jamy ustnej;
  • wysypką;
  • nudnościami;
  • wymiotami;
  • bólem brzucha.

  Jeśli te objawy doskwierają coraz bardziej, mogą być oznaką nietolerancji na wybrane składniki produktów spożywczych. Co prawda to alergolog przeprowadza specjalistyczne badania w tym kierunku, jednak dietetyk decyduje o optymalnym dla pacjenta jadłospisie, uwzględniającym np. brak glutenu, białka i innych najpopularniejszych alergenów pokarmowych.

  Chcesz schudnąć lub poprawić swoje ogólne samopoczucie i stan zdrowia? Po poradę dietetyczną możesz udać się zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujesz wiedzą wystarczającą na tyle, aby zrobić to samemu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGospodarze okazali się lepsi
Następny artykułZ Sokołem znów bez happy endu… [FOTO]