Strona główna Sport Piłka nożna Z Górnikiem tym razem na remis

Z Górnikiem tym razem na remis

0

Piłkarze pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w środę, 18 stycznia rozegrali drugą grę kontrolną podczas zimowych przygotowań do startu rundy rewanżowej na boiskach grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni mierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych.

W drugiej połowie 2022 roku często mierzyliśmy się z biało-niebieskimi, bo aż trzykrotnie. Latem podczas sparingu wygraliśmy 4:2, w meczu ligowym okazaliśmy się lepsi, triumfując 2:1, a na koniec pomyślnie przebrnęliśmy przez ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek był zacięty – po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry zarządzono serię rzutów karnych. Świdniczanie zanotowali triumf dopiero w dwunastej serii jedenastek.

Teraz przyszedł czas na kolejny bój pomiędzy obiema drużynami, ale pierwszy rozgrywany w roku kalendarzowym 2023. Spotkanie od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, ale nasi piłkarze zdołali wyrównać. Kornel Busch dograł piłkę do Jakuba Filipczaka, który z kolei skierował ją do sieci. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do 80. minuty. Tym razem z przodu znaleźli się nasi zawodnicy. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Sowa, wykorzystując dobre dogranie od Emila Migasa.

Kolejna jednostka treningowa zaliczona, a wyniki w sparingach są dla mnie sprawą drugorzędną. Widać, że zawodnicy mieli już swoje w nogach i wkradała się duża niedokładność w naszej grze. Na tą chwilę mamy kilka problemów kadrowych, ale z dnia na dzień będzie wyglądało to coraz lepiej. W środę pojawił się w naszych szeregach nowy zawodnik, który pokazał się w tym meczu z dobrej strony. Myśląc o większej ilości gier kontrolnych, miałem na uwadze również naszych młodszych zawodników. Trzeba powiedzieć, że szybko łapią tą seniorską piłkę. Czwartek jest dniem wolnym, a od piątku pracujemy dalej – wyznał po meczu trener IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Grzegorz Borowy.

W sobotę, 21 stycznia rozegramy kolejną grę kontrolną. O godz. 12.00 na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się pojedynek z przedstawicielem grupy zachodniej IV ligi – Prochowiczanką Prochowice.

Górnik Wałbrzych – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:2 (1:1)

Skład: Kot, Przyborowski, Kruczek, Kotyla, Sowa, Filipczak, Białasik, Trzepacz, Traczyk, Kozachenko, Ratajczak, Moskwa, Migas, Busch, Michta, Kasprzak, zawodnik testowany.

/MDvR/

Poprzedni artykułPożegnali Edwarda Dyrdę
Następny artykułPomogli ponad 700 zwierzakom. Świdnickie schronisko podsumowało rok