Strona główna 0_Slider Wystartują dzieci i dorośli. W niedzielę VI Świdnicki Bieg Noworoczny

Wystartują dzieci i dorośli. W niedzielę VI Świdnicki Bieg Noworoczny [UWAGA – BĘDĄ UTRUDNIENIA]

0

Przed nami szósta edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA, która tradycyjnie otworzy biegowy rok w Świdnicy. Zmagania odbędą się w niedzielę, 8 stycznia. Na biegaczy czekają trasy o długości 5 i 10 kilometrów oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Kierowcy oraz mieszkańcy muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami na obrzeżach osiedla Zawiszów. 

UTRUDNIENIA!
Świdnicka Grupa Biegowa, organizator wydarzenia pn. „6. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA” informuje mieszkańców Świdnicy o czasowych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wystąpić w dniu 8 stycznia 2023 r. (niedziela) w godzinach 11:00-13:00 w obrębie ulic zlokalizowanych na obrzeżach Osiedla Zawiszów: ul. Galla Anonima (przy Hali Sportowej SP1), ul. Generała Władysława Andersa, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Tadeusza Ząbka oraz drogi łączącej ul. Tadeusza Ząbka z drogą 3396D (tzw. Łącznikiem).

Jak co roku, tak i podczas 6. Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA będzie prowadzona zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. – Za kilka „drobniaków” będziecie mogli skosztować pysznego ciasta i dzięki temu wspomóc bezdomne zwierzaki. Przypominamy, że cały dochód z biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży również zostaje przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – przekazują organizatorzy wydarzenia.

Start biegów dziecięcych zaplanowano na godz. 10.00. Godzinę później będzie miał miejsce początek rywalizacji ma dystansie 5 kilometrów, a o 11.50 wystartują uczestnicy walki na dystansie 10 kilometrów.  Start i meta zlokalizowane są w tym samym miejscu przy hali sportowej Zawiszów, ul. Galla Anonima 1, Świdnica.

Organizatorzy zaprezentowali medal, który otrzymają wszyscy zawodnicy biegów (na 5 km i 10 km), którzy przekroczą linię mety. Medal z elementami odrestaurowanej świdnickiej kamienicy znajdującej się przy ulicy Grodzkiej.

Organizator przewidział nagrody finansowe dla najlepszych zawodniczek i zawodników:

W kategoriach generalnych Kobiet i Mężczyzn na dystansie 10 km będą to:
* 500 PLN – I miejsce
* 300 PLN – II miejsce
* 200 PLN – III miejsce

W kategoriach generalnych Kobiet i Mężczyzn na dystansie 5 km będą to:
* 300 PLN – I miejsce
* 200 PLN – II miejsce
* 100 PLN – III miejsce

W kategoriach wiekowych zwycięzcy (miejsca I-III) otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

UTRUDNIENIA

Świdnicka Grupa Biegowa, organizator wydarzenia pn. „6. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA” informuje mieszkańców Świdnicy o czasowych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wystąpić w dniu 8 stycznia 2023 r. (niedziela) w godzinach 11:00-13:00 w obrębie ulic zlokalizowanych na obrzeżach Osiedla Zawiszów: ul. Galla Anonima (przy Hali Sportowej SP1), ul. Generała Władysława Andersa, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Tadeusza Ząbka oraz drogi łączącej ul. Tadeusza Ząbka z drogą 3396D (tzw. Łącznikiem) – informuje organizator wydarzenia – Świdnicka Grupa Biegowa.

Tak było w roku 2022

W biegu na 5 kilometrów najszybszy okazał się Andrzej Witek, który zameldował się na mecie z czasem 00:15:30. Na drugim miejscu uplasował się Dariusz Szczepanik z czasem 00:16:56, a trzecie miejsce zajął Mariusz Franczak (00:17:16). W kategorii pań najszybsza była Beata Michałków (00:17:27), która o trzy minuty wyprzedziła drugą na mecie Sonię Rozumkiewicz (00:20:28). Trzeci stopień podium obsadziła Karolina Malinowska (00:20:36).

Triumfatorem biegu na 10 kilometrów został Kamil Makoś, który pokonał ten dystans z czasem 00:31:32. Drugie miejsce uzyskał Jacek Stadnik (00:32:15), a trzecie miejsce na podium zajął Jan Kaczor – triumfator poprzedniej edycji Biegu Noworocznego. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Czerw, która do mety dobiegła w czasie 00:37:43 i o nieco ponad dwie minuty pokonała Ewelinę Wieczorek (00:39:47). Trzecią biegaczką na tym dystansie była Danuta Piskorowska (00:40:37).

/MDvR/

Poprzedni artykułKolędowanie z Dzikim Chórem, Scream Duo i Maciejem Batorem już 8 stycznia
Następny artykułFajdek dziewiąty, jest rozżalony i trzeba przyznać, że ta pozycja jest mocno kontrowersyjna… [WYNIKI]