Strona główna Sport Piłka ręczna Udany rewanż i zwycięstwo w Nachodzie

Udany rewanż i zwycięstwo w Nachodzie

0

W drugiej i ostatniej grze kontrolnej przed wznowieniem rozgrywek w I lidze piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica zrewanżował się zaprzyjaźnionej czeskiej drużynie – Házená Náchod za przegraną 26:30 w Świdnicy i w piątkowy wieczór, 20 stycznia pokonał rywali w ich własnej hali 27:23 (16:14).

Podobnie jak we wtorek, świdniczanie znów zagrali w niepełnym składzie i eksperymentalnym ustawieniu. Po trudach minionej rundy wciąż odpoczywali Mateusz Redko i Michał Wojtala, ale dla pozostałych zawodników gra na nieco innych niż zwykle pozycjach była ciekawym doświadczeniem poszerzającym możliwości taktyczne zespołu. Warto odnotować debiutancką bramkę i cztery asysty młodziutkiego Maksymiliana Bieryta (rocznik 2007).

Była to ostatnia próba przed pierwszym w nowym roku meczem o punkty. W sobotę, 28 stycznia Szare Wilki zmierzą się w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy z Grunwaldem Poznań.

Hazena Nachod – ŚKPR Świdnica 23:27 (14:16)

ŚKPR: Shupyk, Jabłoński, Wiszniowski – Pęczar 8, Zelek 7, Chmiel 6, Dobrzański 2, Bieryt 1, Bal 1, Wołodkiewicz 1, Galik 1, Etel, Pierzak

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWygrać kolejny mecz w 2023 roku
Następny artykułWyjątkowe chwile z ukochanymi dziadkami na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]