Strona główna 0_Slider Trwają poszukiwania zaginionego 84-letniego turysty. Mógł trafić na teren powiatu świdnickiego

Trwają poszukiwania zaginionego 84-letniego turysty. Mógł trafić na teren powiatu świdnickiego

0

Policjanci wałbrzyskiej komendy, przy wsparciu strażaków oraz goprowców, od 1 stycznia poszukują zaginionego 84-letniego obywatela Niemiec. Mężczyzna z wycieczką przyjechał z Wrocławia do Zamku Książ i właśnie w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego był widziany przez współtowarzyszy. Również kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę przechadzającego się bez opieki w tym miejscu.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania seniora o kontakt. 84-latek może potrzebować fachowej pomocy medycznej ze względu na swoją chorobę. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że mógł wyjść pieszo na teren pobliskich Świebodzic.

84-latek autokarem przyjechał do Wałbrzycha z Wrocławia. Tam wycieczka miała zapewnione miejsca noclegowe. W godzinach popołudniowych odłączył się od grupy turystów. Ci po pewnym czasie poszukiwań mężczyzny na własną rękę, ostatecznie informację o zdarzeniu zgłosili wałbrzyskim policjantom. Niestety nie byli w stanie powiedzieć kiedy i gdzie dokładnie mężczyzna zaginął.

Funkcjonariusze przy wsparciu strażaków z PSP i OSP , a także Grupy Sudeckiej GOPR od razu rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Trwały one do późnych godzin nocnych, a wzięło w nich udział łącznie ponad 100 funkcjonariuszy oraz psy służbowe. Podczas nocnych działań, poza terenem samego parku krajobrazowego, mundurowi sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

84-latek w chwili zginięcia ubrany był w ciemne spodnie, kurtkę oraz buty, miał na głowie czapkę z daszkiem i przewieszoną przez ramię torbę z aparatem fotograficznym.

2 stycznia trwały dalsze działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionego mężczyzny. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że mógł wyjść pieszo na teren pobliskich Świebodzic.

Wszystkich mających informacje, o tym gdzie mężczyzna może przebywać lub mogących pomóc w jego odnalezieniu, policja prosi o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 (tel. 47 87 513 60 lub 47 87 51 423).

/Źródło KMP Wałbrzych/

Poprzedni artykułSprzątanie biur – kompleksowa usługa
Następny artykułJaki męski żel pod prysznic wybrać? Ranking