Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Szykują się drogowe utrudnienia w Jaworzynie Śląskiej. Wyznaczony zostanie objazd

Szykują się drogowe utrudnienia w Jaworzynie Śląskiej. Wyznaczony zostanie objazd

0

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Wolności i 1 Maja w Jaworzynie Śląskiej. Kierowców czekają utrudnienia. Na czas przebudowy kanalizacji deszczowej zostanie zamknięty odcinek drogi pod wiaduktem kolejowym. Termin tych prac nie został jeszcze wyznaczony.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, jako zarządca drogi powiatowej Nowy Jaworów – Żarów, rozpoczęła w styczniu inwestycję obejmującą przebudowę ulic 1 Maja oraz Wolności w Jaworzynie Śląskiej. Oprócz robót związanych z wymianą nawierzchni, drogowcy zajmą się też problemem notorycznie zalewanego odcinka ulicy. – Pod samym wiaduktem kolejowym w kierunku ulicy Westerplatte będzie konieczność wykonania odprowadzenia wód w taki sposób, żeby wody deszczowe były odprowadzane lepiej niż w tej chwili. Do tego będzie sama wymieniona nawierzchnia pod wiaduktem kolejowym – wyjaśniał kilka miesięcy temu Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ.

W związku z realizacją tych prac, kierowców czekać będą utrudnienia w ruchu drogowym. – Z uwagi na prace związane z budową odcinka kanalizacji deszczowej pod wiaduktem konieczne będzie zamknięcie przejazdu w tym miejscu. Inwestor został zobowiązany do przekazania informacji o planowanym zamknięciu drogi najpóźniej 14 dni przez rozpoczęciem robót. O terminie zamknięcia będziemy informować – przekazano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Trasa objazdu dla realizacji robót pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Wolności:

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykuł„IO” Jerzego Skolimowskiego powalczy o Oscara. Zdjęcia kręcono przy zaporze Jeziora Bystrzyckiego, w filmie wystąpił osiołek z Lubachowa
Następny artykułCoroczne granie w Strzegomiu