Strona główna Sport Siatkówka „Szóstka” zwyciężyła i powalczy dalej

„Szóstka” zwyciężyła i powalczy dalej [FOTO]

0

Bardzo wyrównany poziom gry zaprezentowali zawodnicy uczestniczący w turnieju siatkówki chłopców klas 7-8 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” rozegranego w środę, 11 stycznia na terenie hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy.

Do rywalizacji o godz. 11.00 przystąpiło sześć drużyn reprezentujących świdnickie podstawówki. Po rozstawieniu, zespoły najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych, z których po dwie najlepsze drużyny przechodziły do grupy finałowej, gdzie dalej również walczono systemem każdy z każdym. Większość meczów eliminacyjnych było bardzo zaciętych i wyrównanych. Po trzech kolejkach w grupach i jednej finałowej kompletem zwycięstw mogły pochwalić się dwa zespoły: SP 6 i SP 8, które w ostatnim meczu spotkały się, aby wyłonić zwycięzcę turnieju. Rozpoczęło się od wygranego na przewagi pierwszego seta przez zawodników „ósemki”. W drugim lepsi okazali się młodzi siatkarze z „szóstki”, którzy również w tie-breaku łatwo pokonali swoich rywali.

Uczniowie SP 6 oprócz zwycięstwa w zawodach równocześnie awansowali na dalszy szczebel rozgrywek i reprezentować będą Świdnicę w finałach strefy wałbrzyskiej. O trzecie miejsce na podium powalczyły drużyny z SP 1 i SP 315. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy SP 315. Na zakończenie rywalizacji drużynom przypadły pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy w swoich zespołach: Stanisław Przybylski (SP 1), Kacper Sowa (SP 4), Mateusz Wacht (SP 6), Jakub Aniszewski (SP 8 ), Dominik Jerzyło (SP 315), Szymon Sorbjan (NSP Bliżej Dziecka).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 315 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt
5. SP 4 – 5 pkt
6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułBez tej operacji choroba przykuje ją do łóżka. Edyta ze Strzegomia pilnie potrzebuje jeszcze 300 tysięcy złotych
Następny artykułKamery będą rejestrować wykroczenia na przejazdach kolejowych? To element planowanej modernizacji stacji Świdnica Miasto