Strona główna 0_Slider Świdnicki Polonez po raz siedemnasty. Odtańczyło go 600 maturzystów!

Świdnicki Polonez po raz siedemnasty. Odtańczyło go 600 maturzystów! [FOTO/VIDEO]

0

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. Już po raz siedemnasty – po dwuletniej przerwie – na świdnickim Rynku uczniowie ostatnich klas szkół średnich z powiatu świdnickiego odtańczyli poloneza. – Kto dzisiaj zatańczył, ten zdanie matury ma zagwarantowane! – zapewniał prowadzący taneczne wydarzenie Wojciech Skiślewicz.

Największą studniówkę w powiecie od lat organizuje Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, wspierany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz obowiązujące z tego powodu obostrzenia Polonez Maturzystów nie mógł zostać odbyć się w 2021 oraz 2022 roku. W tym roku wydarzenie wreszcie powróciło na świdnicki Rynek.

W tegorocznym polonezie zatańczyło około 600 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. Gościnnie w wydarzeniu wzięli też udział licealiści z Kłodzka. W tym roku pierwsze pary poprowadzili starosta Piotr Fedorowicz, członkini zarządu powiatu Alicja Synowska, wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, a także dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury Anna Rudnicka.

Podobnie jak w Świdnicy, w samo południe do tańca stanęli przyszli maturzyści z zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego, kartuskiego i tatrzańskiego. Egzaminy maturalne w 2023 roku odbędą się w dniach 4-23 maja.

/mn/

Poprzedni artykułGabloty wewnętrzne i inne systemy wystawiennicze
Następny artykułJakie imiona dla dzieci były najbardziej popularne? Ile zawarto ślubów? Rok 2022 w statystykach świdnickiego USC