Strona główna 112 Rok zakończyli wysokimi mandatami i utratą prawa jazdy za nadmierną prędkość

Rok zakończyli wysokimi mandatami i utratą prawa jazdy za nadmierną prędkość

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

31 grudnia 2022 roku w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 13.00 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Audi, który jechał z prędkością 114 km/h. Sprawca tego wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych. Kwadrans później w tym samym miejscu policji zatrzymali kolejnego kierującego, który kierując samochodem osobowym marki Volvo pędził z prędkością 106 km/h. Sprawca na miejscu ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 zł o 13 punktów karnych. Obaj kierujący stracili także uprawnienia na najbliższe 3 miesiące – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na podstawie przepisów kodeksu drogowego policjanci zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPlusy, minusy, pożegnanie. Wojciech Koryciński podsumowuje rok literacki w Świdnicy
Następny artykułŻarów z budżetem na 2023 rok. Jakie inwestycje są planowane?