Strona główna Wydarzenia Świdnica Przed feriami dzieci ze świdnickiej szóstki uczyły się zasad pierwszej pomocy

Przed feriami dzieci ze świdnickiej szóstki uczyły się zasad pierwszej pomocy

0

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anna Worobiec i Halina Styrna, które przeszły kurs „Ratujemy i uczymy ratować”, w styczniu 2023 r. w klasach I-III przeprowadziły zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie zimowe”.

Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy.

Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112.

Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci przedstawiały się, udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie i rodzaju niebezpieczeństwa.

Uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie, takich jak: sprawdzanie przytomności, bezpieczeństwo osoby poszkodowanej, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna poszkodowanego, oddechy ratownicze.

Warsztaty miały charakter profilaktyczny, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie zbliżających się ferii zimowych.

/inf. SP nr 6, opr. red./

Poprzedni artykułOd monet po żyrandole. Zbliża się świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości
Następny artykułMikołaj Cieślak i Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju wystąpią w Żarowie  [KONKURS]