Strona główna 0_Slider Poszukiwany turysta z Niemiec znaleziony martwy na granicy powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego

Poszukiwany turysta z Niemiec znaleziony martwy na granicy powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego

0

Nie żyje 84-letni turysta z Niemiec, który 1 stycznia zaginął podczas wycieczki do Zamku Książ. Dzisiaj około 11.00 jego zwłoki odnaleziono niedaleko Świebodzic na granicy powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego.

84-latek autokarem przyjechał do Wałbrzycha z Wrocławia. Tam wycieczka miała zapewnione miejsca noclegowe. W godzinach popołudniowych odłączył się od grupy turystów. Ci po pewnym czasie poszukiwań mężczyzny na własną rękę, ostatecznie informację o zdarzeniu zgłosili wałbrzyskim policjantom. Niestety nie byli w stanie powiedzieć kiedy i gdzie dokładnie mężczyzna zaginął.

fot. KMP w Wałbrzychu

Funkcjonariusze przy wsparciu strażaków z PSP i OSP , a także Grupy Sudeckiej GOPR od razu rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Trwały one do późnych godzin nocnych, a wzięło w nich udział łącznie ponad 100 funkcjonariuszy oraz psy służbowe. Podczas nocnych działań, poza terenem samego parku krajobrazowego, mundurowi sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zwłoki zostały znalezione w potoku. Na miejscu pracują policyjni technicy. Na razie nie wiadomo, jaka mogła być przyczyna zgonu. – Mężczyzna miał przy sobie aparat fotograficzny, więc raczej nie padł ofiarą napadu. O przyczynach będzie można mówić po przeprowadzeniu sekcji zwłok – mówi kom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu.

/red./

Poprzedni artykułKtoś go wybudził petardami wrzuconymi do nory. Borsuk Patrycjusz nie przeżył
Następny artykułPodstawowe zasady stosowania znaków bezpieczeństwa