Strona główna Sport Siatkówka Po raz drugi nie sprostaliśmy Wałbrzychowi

Po raz drugi nie sprostaliśmy Wałbrzychowi

0

Drużyna Chełmca Wodociągi Wałbrzych po raz drugi w sezonie 2022/2023 okazała się lepsza od MKS-u Bramdor Volley Świdnica. Spotkanie było niezwykle wyrównane, szczególnie w dwóch pierwszych kwartach, lecz podobnie jak w Świdnicy, tak i tym razem rywalki zwyciężyły w trzech setach.

W pierwszej partii walka toczyła się dosłownie punkt za punkt i przez blisko 10 minut żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać większej przewagi niż 1-2 punkty. W połowie seta wałbrzyszanki zdołały dwukrotnie zbudować nieco większą przewagę. Najpierw było 15:12, a następnie 18:15, lecz w obu przypadkach podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka błyskawicznie zniwelowały straty. Końcówkę lepiej rozegrały jednak rywalki, zachowując więcej zimnej krwi w decydujących wymianach i zwyciężając 25:22. Druga odsłona była jakby kopię pierwszej. Do stanu 21:21 na parkiecie trwała szalenie wyrównana walka, nawet jeszcze bardziej niż w premierowej części, ale znów w tych decydujących momentach brakło nieco szczęścia, wyrachowania i postawienia kropki nad „i”. Miejscowe popisały się serią trzech zdobytych punktów z rzędu i nie wypuściły tej szansy z rąk. Znów wygrały 25:22 i objęły prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia odsłona to już niestety inna historia. Świdnickie siatkarki mając chyba w pamięci minimalne porażki w dwóch pierwszych setach, bardzo słabo weszły w trzecią partię. Przeciwniczki rozpoczęły od stanu 4:0, a następnie 8:2 i 11:3. W tym momencie emocje w zasadzie się zakończyły. Zawodniczki Chełmca kontrolowały przebieg rywalizacji, wygrywając 25:20, a w całym pojedynku 3:0 w setach.

Po tym spotkaniu obie ekipy zamieniły się miejscami. Wałbrzyska ekipa wskoczyła na czwartą pozycję, spychając nas z kolei na lokatę numer pięć. W swoim dorobku mamy 24 punkty, na które składa się 8 zwycięstw i 6 porażek. W kolejnym boju o punkty zagramy z szóstym w stawce Sokołem Katowice.

14. kolejka II ligi siatkarek:
Polonia Łaziska Górne – Silesia Volley Mysłowice 0:3 (24:26, 20:25, 20:25)
AZS AWF Sokół 43 Katowice – Silesia Częstochowa 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:22)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Bramdor Volley Świdnica 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
UNI II Opole – NTSK AZS Nysa 0:3 (17:25, 13:25, 18:25)
AZS AWF Wrocław – Sari Żory (mecz 15.02)