Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świdnicy. „Nieście radość innym”

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świdnicy. „Nieście radość innym” [FOTO/VIDEO]

0

Około tysiąca osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który już po raz jedenasty przeszedł ulicami Świdnicy. – Kończymy okres świąt Bożego Narodzenia w piękny sposób: ciesząc się, kolędując, wspólnie idąc z nadzieją i pamiętając o wszystkich, który tej nadziei potrzebują – mówił Jan Jaśkowiak, koordynator świdnickich jasełek.

Barwne uliczne jasełka z okazji święta Objawienia Pańskiego, odbywające się w tym roku pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”, zorganizowano w blisko 800 miejscowościach, w tym m.in. w Świdnicy, Świebodzicach, Strzegomiu, Jaroszowie oraz Dobromierzu. Świdnicki Orszak Trzech Króli wyruszył z pl. Jana Pawła II o godzinie 14.00 i przeszedł ulicami miasta na Rynek. Na zakończenie przemarszu uczestnicy mogli usłyszeć koncert kolęd, a także posilić się ciepłym poczęstunkiem przygotowanym przez parafie Ziemi Świdnickiej wraz z Caritas Diecezji Świdnickiej.

To piękna ale i ważna tradycja. Wspólne podążanie to pewien symbol, bo podążamy wszyscy za tę gwiazdą, która wskazuje na Jezusa Chrystusa. To dla niego i przez niego tutaj jesteśmy. Mędrcy, czy jak tradycja chce Trzej Królowie, wrócili z Betlejem do swojego kraju inną drogą. Życzę wszystkim nam, byśmy i my od żłobka w Betlejem i Jezusa Chrystusa podążali z nim inną drogą: drogą prawdy, drogą szacunku, drogą tolerancji, drogą miłości, drogą służby dla drugiego człowieka. Abyśmy pośród ciemności tego świata – wojny, inflacji, niepewności jutra – mogli patrzeć wzwyż i widzieć tego, który pragnie nas prowadzić w naszym życiu – Jezusa Chrystusa. Niech on będzie dla nas wszystkich wsparciem – podkreślał bp Waldemar Pytel, ordynariusz diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Chciałbym, abyśmy poprzez dzisiejsze, wspólne „orszakowanie” wyglądali gwiazdy, która prowadzi nas do Jezusa. Idźcie za gwiazdą, która daje światło: światło prawdy, światło nadziei i miłości. Droga za gwiazdą jest zawsze drogą ku światłu, a droga ku światłu jest zawsze drogą ku górze, czyli drogą wzwyż. (…) Uśmiechajcie się do siebie, pomagajcie sobie nawzajem, bądźcie także taką gwiazdą dla innych. Niech inni patrząc na was widzą to niezwykłe światło, którym jest Jezus Chrystus – mówił biskup świdnicki Marek Mendyk.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMiejsce awarii na osiedlu Zarzecze odnalezione [Aktualizacja]
Następny artykułKoszykarze wracają do walki o ligowe punkty