Strona główna 0_Slider Od przedszkolaka po strażaka. Gmina Świdnica gra z WOŚP!

Od przedszkolaka po strażaka. Gmina Świdnica gra z WOŚP! [FOTO]

0

Po raz pierwszy z takim rozmachem gmina Świdnica włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od rana grają sołectwa, a o 15.00 rozpoczęła się fiesta w hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Grają wszyscy – od najmłodszych przedszkolaków po seniorów, a ludzi wspierają zwierzęta, m.in konik i osiołek Kuba.

Już o godzinie 8.3 zaczęło grać Pszenno, gdzie w świetlicy czekały ciasta, pyszne pierogi i charytatywna szafa. Boleścin zaprosił na plenerowy kiermasz ciast, a Bystrzyca i Lubachów zaprosiły do swojej świetlicy na słodkości i teletombolę. Zagrała także Pogorzała, mimo że we wsi od wczoraj nie ma prądu. Do południa na basenie krytym w Witoszowie za datek mieszkańcy gminy poprawiali kondycję na aqua aerobiku.

Główne wydarzenia od 15.00 trwają w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Witoszowie. Przed wejściem z kuchnią polową rozstawili się strażacy z OSP w Mokrzeszowie, na najmłodszych czekał konik, do którego miał dołączyć także osiołek z Lubachowa, ten sam, który zagrał w nominowanym do Oscara „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Pod dachem rozstawiła się kawiarenka i mini restauracja z lokalnymi przysmakami. W hali przed sceną prezentują się przedszkola, szkoły, a o 17.00 rozpoczął się blok koncertowy zespołów Ale Babki, Krąg, Mokrzeszów i SponTan. Obok dzieciaki mogą poskakać na dmuchanych zamkach, zjeść watę cukrową, porysować i zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance. Całości dopełniają stoiska lokalnych firma, a na parkingu przy basenie można skorzystać z darmowej diagnostyki samochodu.

Pomiędzy występami prowadzone są licytacje, a na finał o 19.00 wystąpi zespół Under The Shower.

Datki zebrane w Witoszowie i innych sołectwach gminy Świdnica zasilą konto sztabu WOŚP Świdnica, który współtworzą także Świdnica i gmina Marcinowice.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚpiewająco i słodko w Kasprowiczu, artystycznie w Galerii Świdnickiej. WOŚP w całej Świdnicy [FOTO]
Następny artykuł31. Finał WOŚP. Trwa wielkie liczenie. Będzie rekord w powiecie świdnickim? [GALERIA ZDJĘĆ]