Strona główna Sport Moto Nowy etap Damiana Lemparta w wyścigach samochodowych

Nowy etap Damiana Lemparta w wyścigach samochodowych [FOTO]

0

Poprzednie sezony w wykonaniu Damiana Lemparta można udać w pełni za szczęśliwe i z pasmem sukcesów. Zwieńczeniem całości w przypadku 27-letniego kierowcy ze Świdnicy była możliwość potwierdzenia startów w nowym dla siebie samochodzie – Cupra Leon TCR, razem z nowo zbudowanym zespołem – SPEC-CAR Racing.

Świdniczanin w ostatnich sezonach osiągał sukcesy, zdobywając dwa tytuły w bardzo trudnym, monomarkowym pucharze Super S Cup (2021 – mistrzostwo Polski, 2022 – II wicemistrz Polski) razem ze swoim zmiennikiem, Michałem Walczakiem-Makowieckim. Załoga średnio co drugi wyścig zajmowała co najmniej podium w rywalizacji pucharowej, czyniąc ją jedną z najbardziej konkurencyjnych załóg od kiedy tylko rozpoczęła rywalizację. Od sezonu 2023, nowym obowiązkiem Lemparta będzie start w samochodzie kategorii „TCR” w ramach Mistrzostw Polski Endurance, w parze z Rafałem Gierasem – założycielem zespołu SPEC-CAR Racing.

Etap z pucharem Mini w Polsce mogę uznać za zamknięty. Rywalizacja była na niezwykle wysokim poziomie, dużo wyższym niż każdy z nas się spodziewał. Dlatego tym bardziej jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy razem z Michałem, zwłaszcza w jego debiutanckim sezonie 2021 pod moimi skrzydłami. Do końca życia będę bardzo dobrze wspominać ten etap, tutaj zawdzięczam bardzo dużo. całej ekipie DRIVE SQUAD z Przemkiem Plucińskim na czele. Moje zakończenie przygody z pucharem jako zawodnik nie jest pożegnaniem z ekipą DS, bo na pewno nie tylko będziemy się razem spotykać. Planem jest praca z różnymi kierowcami w ramach pucharu jako ich trener – wyznaje Damian Lempart.

Jak tylko otrzymałem telefon od Rafała, z wyraźną chęcią wejścia w świat wyścigów i jednocześnie propozycją wspólnej jazdy za kierownicą TCR’a, dłużej się nie zastanawiałem. Wyżej już są tylko samochody GT4, najmocniejsze pucharówki takie jak np. Porsche, Lamborghini, BMW M2 CS oraz królewska kategoria GT3. Co prawda nie będzie to już pucharowa rywalizacja, ale tutaj stawiam także na nowe obowiązki, ponieważ organizacyjnie już będziemy zdani na siebie. Dodatkowo, nowe auto to także nowy zakres prac i doświadczeń do zrealizowania, więc stawiam na nowe wyzwania. Nie wykluczamy także wspólnych startów za granicą, aczkolwiek na razie nie chcemy niczego potwierdzać. Teraz skupiamy się na tym, co możemy potwierdzić, czyli sezon 2023 w Mistrzostwach Polski Endurance. Niewykluczone też, że uda mi się dołączyć do innego programu wyścigowego w ramach sezonu 2023, jednak TCR jest priorytetem – dodaje Lempart.

Kierowca wcześniej już miał styczność z samochodem kategorii TCR razem zespołem BTC Maszyny Racing, a konkretnie modelem Volkswagen Golf TCR. Jednak w zakresie wyścigów, będzie to pierwszy sezon świdniczanina w samochodzie tej kategorii. Pierwsza runda Mistrzostw Polski Endurance w wyścigach samochodowych rozpocznie się 19 maja na Torze Poznań. Więcej informacji o aktywności kierowcy oraz zespołu SPEC-CAR Racing można znaleźć na stronach: Facebook.com/lempartracing i www.scracing.pl

/MDvR/

Poprzedni artykułNa dwóch kółkach z dwoma promilami
Następny artykułMaleńka Wiktoria ze Świdnicy walczy o życie