Strona główna 112 Na dwóch kółkach z dwoma promilami

Na dwóch kółkach z dwoma promilami

0

Mandatem w wysokości 2500 złotych ukarana została 30-letnia rowerzystka, którą świdniccy policjanci przyłapali na jeździe pod wpływem alkoholu.

We wtorek około godziny 3.20 na ulicy Śląskiej w Świdnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę, której sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do jej stanu trzeźwości. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od 30-letniej mieszkanki Świdnicy intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że w organizmie ma dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialna rowerzystka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – relacjonuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Świdniccy policjanci przypominają o aktualnie obowiązującej wysokości grzywien, nakładanych w drodze mandatu karnego, za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą zostać ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł,
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNoworoczne podsumowania i plany powiatu świdnickiego [FOTO]
Następny artykułNowy etap Damiana Lemparta w wyścigach samochodowych [FOTO]