Strona główna 112 Nietrzeźwy z sądowym zakazem kierowania sprawcą kolizji

Nietrzeźwy z sądowym zakazem kierowania sprawcą kolizji

0

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który doprowadził do kolizji drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

20 stycznia około godziny 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na terenie Świdnicy. We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci, którzy ustalili, że kierowca pojazdu marki Seat 49-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego pojazdu marki Audi w wyniku czego doprowadził do kolizji. Podczas tej interwencji funkcjonariusze od kierowcy Seata wyczuli woń alkoholu z ust. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło w jego organizmie blisko 2 promile. Jednak to nie wszystko co kierowca miał na sumieniu, policyjne bazy danych wykazały, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z samoobsługowego alkomatu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy oraz w Komisariacie Policji w Strzegomiu. Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę – dodaje.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTorebki listonoszki – TOP 3 stylizacje na wiosnę z ich użyciem
Następny artykułIle będą kosztować mieszkania na wynajem w 2023 roku?