Strona główna 0_Slider (Nie)trzeźwy poranek na drogach powiatu. Dwunastu kierowców na podwójnym gazie

(Nie)trzeźwy poranek na drogach powiatu. Dwunastu kierowców na podwójnym gazie

0

W poniedziałek na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwy poranek”, w trakcie której sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Podczas działań dziewięciu kierujących przyłapano na jeździe pomimo wcześniej wypitego alkoholu, a kolejnym trzem uniemożliwiono dalszą jazdę już po zakończeniu akcji.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 28 do 60 lat oraz kobieta w wieku 51 lat – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Około godziny 6.30 na terenie gminy Świdnica zatrzymano do kontroli drogowej 28-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który poruszał się autem mając blisko 0,8 promila. Około godziny 7.00 na terenie Świdnicy zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierującego – 40-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego 40-latka, który poruszał się motorowerem mając 1,5 promila, zatrzymano pół godziny później na terenie gminy Dobromierz.

W porannych działaniach świdniccy policjanci zatrzymali także 51-letnią kobietę oraz pięciu mężczyzn w wieku 40, 51, 53, 60 lat, którym funkcjonariusze również uniemożliwili dalszą jazdę. Zostali oni zatrzymani na terenie gminy Świdnica i gminy Strzegom. Po zakończonych działaniach wpadło jeszcze trzech nieodpowiedzianych kierujących – wylicza Ząbek. Jednym z nich był 49-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który został zatrzymany na terenie gminy Marcinowice. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW środę drugi sparing, ponownie na wyjeździe…
Następny artykułLewica promuje projekt renty wdowiej. Pomysł ma także Platforma Obywatelska