Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mokrzeszów, Boleścin, Grodziszcze. Kolędowanie w gminie Świdnica

Mokrzeszów, Boleścin, Grodziszcze. Kolędowanie w gminie Świdnica

0

Jak gmina długa i szeroka w sołectwach kultywowana jest tradycja kolędowania. Kolejne w tym roku noworoczne spotkania odbyły się w Mokrzeszowie, Boleścinie i Grodziszczu.

W sobotę, 7 stycznia aż dwa zespoły „Dziki Chór” i „Puls Boga” koncertowały w Mokrzeszowie. Podczas spotkania można było usłyszeć kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach. Pojawiły się najpopularniejsze kolędy, wigilijne utwory i pastorałki. Organizatorem wydarzenia była Rada Sołecka Mokrzeszowa. To było pełne energii i pozytywnych emocji spotkanie noworoczne.

W niedzielne popołudnie, 8 stycznia na wspólnym kolędowaniu spotkali się mieszkańcy Boleścina i Grodziszcza. Wydarzenie rozpoczął radny Daniel Wieczorek, który podziękował za organizację oraz złożył wszystkim życzenia noworoczne. Mieszkańcy Boleścina oraz zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać oraz włączyć się do wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie Janusza Mikulskiego.

Z kolei najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w świetlicy w Grodziszczu za sprawą Zespołu śpiewaczego „Ale Babki” wraz kapelą Zdzicha. Organizatorem spotkania byli: sołtys, Rada Sołecka , Klub Starszaka, OSP oraz Parafia pw. św. Anny w Grodziszczu. Zespół od ponad 20 lat zachwyca publiczność swoimi występami, wprawiając w doskonały nastrój. Nie inaczej było w Grodziszczu, gdzie licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście długo kolędowali z zespołem.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułTrzy samochody zderzyły się na skrzyżowaniu
Następny artykułZamiast 1%, w tym roku podarujemy 1,5% podatku. Jakie organizacje pożytku publicznego będzie można wspomóc?