Strona główna 0_Slider Licytacje, pokazy, koncerty, morsowanie. Cały powiat zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Licytacje, pokazy, koncerty, morsowanie. Cały powiat zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

0

Wielkimi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze będą zbierane na rzecz walki z sepsą. W powiecie świdnickim do Orkiestrowego grania zachęcać będą sztaby z Jaworzyny Śląskiej, Jaroszowa, Strzegomia, Świebodzic, Roztoki i Żarowa, a także połączony sztab Świdnicy, gminy Świdnica oraz gminy Marcinowice.

Świdnica

29 stycznia o godzinie 10.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na rondzie WOŚP, na skrzyżowaniu ul. Zamenhofa i placu Józefa Piłsudskiego. Po odsłonięcia tablicy rowerzyści oraz biegaczy będą mogli wspólnie wyruszyć na liczącą 15 kilometrów i wytyczoną wokół Świdnicy trasę w kształcie serca.

Po raz ósmy w Finał angażuje się Moto Orkiestra. Od godziny 10.00 przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego przygotowano wiele atrakcji m.in. przejażdżki samochodami, licytacje, a także bar z pierogami i ciastami.

Na licytowanie, wspólną zabawę i skosztowanie smakołyków z orkiestrowej kawiarenki można będzie wybrać się do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury od godz. 12.00 do godz. 20.00. Podziwiać będzie można występy solistów i zespołów. Na zakończenie zaśpiewa Paweł Kovalczyk. Licytowanie będzie możliwe także online za pośrednictwem strony WOŚP Świdnica i telefonicznie dzwoniąc do studia: 74 854 00 00. Dodatkowo, do 29 stycznia (do godz. 18.00) aukcje będą również dostępne na Allegro.

Przy Galerii Fotografii w Rynku od godz. 12.30 do zasinienia organizmów odbędzie się wodowanie świdnickich morsów. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Rozgrzewkę przed wejściem do „akwenu” poprowadzi Aneta Zumba Team. Zagrzewać do zabawy będą też Mażoretki „Prima” Świdnica. Obok stanie ze swoim namiotem Formacja Black Coyote, która zaprezentuje repliki broni i mundury różnych rodzajów wojsk.

Gmina Świdnica

W tym roku gmina Świdnica i działające na jej terenie sołectwa oraz organizacje pozarządowe włączają się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując gminny sztab we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury.

31. Gminny Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym, gdzie na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji, wśród których między innymi: dmuchańce, warsztaty, zabawy dla dzieci, pokazy sportowe, występy muzyczne i taneczne, licytacja wyjątkowych gadżetów, czy też laserowe „światełko do nieba”. 

Początek Gminnego Finału zaplanowano na godzinę 15.00. Od 15.10 do 16.00 na scenie występować będą dzieci z Klubu Jeździeckiego Horse Team Agri Sudety, Grupa Teatralna „Pogwarki”, przedszkolaki z Bystrzycy Dolnej oraz przedszkola „Bajkowa Dolinka” z Pszenna. Od godziny 17.00 występować będą: Zespół Śpiewaczy „Ale Babki”, Zespół Taneczny „Krąg”, Ludowo-Estradowy Zespół Mokrzeszów oraz Zespół „SponTan”. Na godzinę 19.00 planowany jest koncert zespołu Under The Shower, a na godzinę 20.00 – światełko do nieba. Między godziną 15.00 a 19.00 prowadzone będą też licytacje WOŚP.

Poza barwnym, hucznym i niezapomnianym Finałem, odbędą się także wydarzenia towarzyszące w wielu miejscowościach.

Sołectwo Lutomia Górna (niedziela, 29 stycznia 2023)

Wolontariusze będą kwestować z WOŚP-owymi puszkami. Dla darczyńców przygotowane zostanę pyszne ciasta oraz „cegiełki na dobre uczynki”. Organizatorzy zapraszają także na wspólną kawę i herbatę na świetlicy wiejskiej od godz. 10:00 do 14:00.

Sołectwo Pogorzała (niedziela, 29 stycznia 2023)

Od godziny 11.40 do 13.30 wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej, gdzie czekać będzie „Słodka Kawiarenka” z ciastami, kawą i herbatą, oraz loteria fantowa.

Sołectwo Bystrzyca Górna, Sołectwo Lubachów, Biblioteka Publiczna gminy Świdnica filia w Bystrzycy Górnej (niedziela, 29 stycznia 2023)

Wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej, gdzie od godz. 9:00 do 12:30 wolontariuszka będzie kwestować z WOŚP-ową puszką, a także „Orkiestrowa Tombola”, wspólne tworzenie kolażu, słodki poczęstunek.

Sołectwo Boleścin (niedziela, 29 stycznia 2023)

Wolontariusze zachęcają do udziału w Kiermaszu Ciast, który odbędzie się w Boleścinie „przy sercu” w godzinach od 10:15 do 11:15.

Stowarzyszenie „Aktywne Pszenno” (niedziela, 29 stycznia 2023)

Wolontariusze zapraszają od godziny 8:30 do kawiarenki w Świetlicy wiejskiej w Pszennie, gdzie na gości czekać będą pyszne ciasta i kawa, „pierogi Marzeny”, kolorowa szafa „Ubierz się w dobro, z nami wspierasz WOŚP”, loteria fantowa, a także „Słodkie Taxi” z myślą o tych, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do miejsca spotkania.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Witoszowie Dolnym
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy

31 MINUT NA MAXA na 31.FINAŁ WOŚP (sobota 28 stycznia 2023 g. 11.00)

Organizatorzy zachęcają do udziału w wyzwaniu pływackim w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności pływackie oraz kondycję, próbując uzyskać jak najlepszy wynik w 31 minut. Wpisowe – trafia oczywiście do WOŚPowej puszki.

Zapisy: [email protected] lub bezpośrednio w kasach basenu (tel. 727 408 444; 727 406 444). Regulamin akcji: https://tiny.pl/wp7nz

 

WSPINAMY SIĘ DLA WOŚP (sobota 28 stycznia 2023 g. 11.30)

Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji wspinaczkowej pn.: „Pierwsze kroki na ściance”. Wykwalifikowani instruktorzy przy asyście członków Gminnego Koła PTTK Teraz Sudety o godzinie 11:30 w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym przedstawią podstawy wspinaczki. Udział w szkoleniu możliwy będzie wyłącznie po zasileniu WOŚPowej puszki.

AQUA AEROBIC DLA WOŚP (niedziela 29 stycznia 2023 I tura g. 11.00, II tura g.12.00)

Do kolejnych atrakcji dorzucamy AQUA AEROBIC prowadzony przez instruktorkę Joannę Pijanowską. Oczywiście cała akcja prowadzona jest wspólnie z fundacją WOŚP i wstęp na zajęcia będzie wsparciem do puszki.

Zapisy pod nr tel.: 605547262. Regulamin: https://tiny.pl/wprd6

Gmina Marcinowice – Strzelce

Gmina Strzegom

Jaroszów

Moc atrakcji podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szykują wolontariusze ze sztabu w Jaroszowie. Już teraz chętni mogą przystąpić do licytacji fantów wystawionych na Allegro.

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 14.00 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Pełna pula datków przekazanych przy rejestracji zawodników do biegu, przeznaczona zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. – Dystans 5 km – pokonaj w dowolnej formie, przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Można biec lub maszerować – poruszamy się po trasie Jaroszowskiego Marszobiegu Przełajowego. Rejestrujemy się na Bieg Wirtualny i spotykamy się w Jaroszowie, a po biegu zapraszamy na słynny JaroWOŚPowy bigos – zachęcają do udziału organizatorzy przedsięwzięcia. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Około godziny 14.00 rozpocznie się Moto-orkiestra ze Strzegomską Grupą Miłośników Motoryzacji. Z kolei w ramach Finałowych wydarzeń, które odbywać się będą w Centrum Aktywności w Jaroszowie, przewidziano m.in. występy uczniów z ZSP Jaroszów, pokaz kulinarny i degustacja z kucharzem Tomaszem Strzelczykiem, morsowanie i mobilna sauna ze Strzegomską Dwunastką, występ Klubu Seniora z Jaroszowa, pokaz strażacki, występ zespołu Rohele (grunge, rock) z Wałbrzycha, występy wokalne (Kornelia Łabędzka, Wiktoria Świątoniewska, Janek Kiepura), występ zespołu Pól Tony (rock) ze Strzegomia, a także światełko do nieba – fireshow grupy IRRBLOSS Fire Dance z Kamiennej Góry.

Strzegom

Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Strzegomskim Centrum Kultury od 14.00 czekać będzie wiele atrakcji, w tym między innymi:

 • prezentacje fragmentów filmu „Zdronowany Strzegom” Dominika Mielcarka,
 • pokaz zabytkowych samochodów i motocykli,
 • prezentacje dzieci ze strzegomskich przedszkoli,
 • prezentacje dzieci z Sekcji SCK,
 • prezentacje artystów – Songwriter,
 • koncert zespołu „Ekipa z miasta”,
 • pokaz fireshow grupy IrrblossFire Dance,
 • pokazy zabaw średniowiecznych i nauka łucznictwa – Bractwo Joannitów Strzegomskich.

Świebodzice

Wielkie odliczanie do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w Świebodzicach. Swoje wsparcie można już teraz przekazać dokonując wpłaty na sztabową eSkarbonkę.

We wtorek ostatnia możliwość oddania darów na licytację podczas 31. Finału WOŚP w Świebodzicach –  wtorek 24 stycznia w godzinach 14.00 do 15.30 w portierni Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Piastowskim. Dary, które zostaną oddane później będą przekazane do loterii lub sklepiku. Prosimy, aby każdy dar miał przygotowany opis – takie są wymagania, które musimy spełnić – zachęcają wolontariusze ze świebodzickiego sztabu.

Wiadomo już, że podczas niedzielnego Finału każdy chętny będzie mógł oddać krew. Zbiórka zostanie przeprowadzona 29 stycznia w godzinach 9.00-13.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach.

Gmina Jaworzyna Śląska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. także w gminie Jaworzyna Śląska. – Jeszcze przed datą 31. Finału WOŚP, możecie wesprzeć tegoroczną zbiórkę w gminie Jaworzyna Śląska poprzez wpłatę do naszej sztabowej eSkarbonki lub datek do naszych skarbon stacjonarnych – firmowych, bądź sztabowych. Znajdziecie je pod opieką naszych wolontariuszy w następujących miejscach: Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka 9, w Biurze Obsługi Klienta), Sklep Dorotka 2 w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 11), Gabinet Kosmetyczny „Diana” Kamila Paprota w Jaworzynie Śląskiej (ul. 1 Maja 4), Primo Car Ręczna Myjnia Samochodowa (ul. Sikorskiego 22, Świdnica) – zachęcają członkowie jaworzyńskiego sztabu Orkiestry.

Sztab WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska, wolontariusze oraz wspierający ich wysiłki darczyńcy i sponsorzy, przygotowali wiele atrakcji w dniu finału. Oprócz kwesty na ulicach, będzie można odwiedzić wolontariuszy podczas organizowanych kiermaszów i imprez.

 • W Pastuchowie atrakcje czekać będą od 8.00 przed byłą restaurację Mimoza. Będzie się działo: wspólne pieczenie kiełbasek, coś na ciepło (hot-dogi, popcorn, pyszny bigos, grzaniec, gofry), kiermasz ciast i słodkości, kawa i herbata, szkolenie i pokaz pierwszej pomocy, przejażdżki wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastuchowie, pokaz sprzętu strzeleckiego Związku Strzeleckiego im. Orląt Lwowskich.
 • W Bolesławicach, przed remizą OSP Bolesławice, od 11.00 czekać będą: pyszne kiełbaski, zupa gulaszowa, frytki, pajda ze smalcem, oscypki, pierogi, kiermasz ciast i słodkości, spotkanie za strażakami OSP Bolesławice.
 • W Jaworzynie Śląskiej, w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a o 15.00 rozpocznie się impreza finałowa. Na gości czekać będzie:
  • strefa zabaw dla dzieci z urządzeniami rozrywkowymi Magenta organizacja imprez okolicznościowych oraz stoiskami przygotowanymi przez wolontariuszy,
  • koncerty Arthur Samuel i zespołu Aorta ze Strzegomia,
  • występy dziewcząt Zespół taneczny „Fart” Jaworzyna Śląska i roztańczonych dzieciaków z YOUR SPACE,
  • pokaz Fighter Klub Jaworzyna Śląska
  • licytacje WOŚP – wśród fantów znajdują się sztabowe gadżety WOŚP i inne dary od sponsorów,
  • kiermasz ciast i słodkości,
  • pokazy pierwszej pomocy i spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej, stoiska z różnymi konkursami i aktywnościami nie tylko dla dzieci: Jedziemy dla WOŚP pod opieką GLKS w Jaworzynie Śląskiej – sekcja kolarska, fotobudka, minigolf, VR i innymi atrakcjami.

Licytacje podczas 31. Finału WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Jaworzyna Śląska rusza z licytacjami na rzecz 31. Finału! Ty też możesz pomóc w tegorocznej zbiórce środków na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Możesz po prostu licytować dary wystawione przez Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej, a także ofiarować wartościowy przedmiot lub zaoferować wykonanie usługi.

Więcej informacji na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Lubisz piec ciasta lub babeczki? Upiecz coś słodkiego i przekaż na WOŚP!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej prosi o pomoc w przygotowaniu kiermaszów ciast, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

W dniu 31. Finału, 29 stycznia mamy w planach prowadzić kiermasze w Jaworzynie Śląskiej oraz w Bolesławicach i Pastuchowie. Za datek do puszki WOŚP będzie można pocieszyć się boxem ze słodkościami.

Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z:

 • Jaworzyna Śląska – Dagmara Wyłub tel. 508 765 509
 • Pastuchów – Danuta Stelmach tel.663 287 836
 • Bolesławice – Agata Moździk tel. 693 541 627

Żarów

/opr. mn/

Poprzedni artykułPięknie zatańczyli poloneza. Studniówka II LO [VIDEO]
Następny artykułŻarów. Nowa radna wybrana