Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolędowali i uhonorowali seniorów 80+

Kolędowali i uhonorowali seniorów 80+ [FOTO]

0

Noworoczne spotkanie seniorów w Pszennie to już tradycja. Od 18 lat gromadzą mieszkańców wsi i zyskują nową oprawę choreograficzną. To okazja nie tylko do wspólnego świętowania, ale i do zacieśnienia relacji z innymi, zabawy i odpoczynku od codziennych obowiązków. 2023 rok seniorzy wspólnie witali w minioną sobotę, 14 stycznia.

Wraz z zespołem śpiewaczym „A To Heca”  uczestnicy spotkania śpiewali kolędy, co było doskonałym sposobem na celebrowanie okresu noworocznego  i przypomnienie sobie tradycji. Życzenia wszystkim obecnym złożyli przewodnicząca Rady Gminy Świdnica, Regina Adamska, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, sołtys Ryszard Szczepanik i proboszcz miejsca ks. Kazimierz Gniot.

Szczególne życzenia ze słodkim upominkiem powędrowały do seniorów 80+. Od wielu lat w ten właśnie sposób Rada Sołecka w Pszennie honoruje osoby, które ukończyły 80 r. życia.  Jak podkreślali sami seniorzy, tego typu spotkania dają nam dużo korzyści: pomagają nam zmniejszyć samotność, rozwijają nowe umiejętności i zainteresowania.

/UG Świdnica, opr. red./
fot. UG Świdnica

Poprzedni artykułPo wyroku sądu hejter przeprasza świdniczankę za kłamstwa na portalu społecznościowym
Następny artykułNie uczył się na błędach. Dwa razy chował się w tym samym schowku na pościel