Strona główna 112 Kierowali bez prawa jazdy, staną przed sądem

Kierowali bez prawa jazdy, staną przed sądem

0

Na terenie Świdnicy oraz Świebodzic zatrzymano kolejne dwie osoby, które wsiadły za kierownicę pomimo odebranego prawa jazdy. Grozi im teraz do pięciu lat więzienia i dożywotni zakaz.

31-letni mieszkaniec Świdnicy to kolejny kierujący, który poruszał się samochodem bez prawa jazdy. W środę około godziny 15.30 mężczyzna został zatrzymany na terenie Świebodzic przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Policjanci ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy, 31-latek od listopada 2022 ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który miał obowiązywać do listopada 2023 roku – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dzień później na kierowaniu autem pomimo braku uprawnień przyłapany został 40-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. – Mężczyzna został zatrzymany w czwartek około godziny 22.00 w Świdnicy na ul. Bystrzyckiej przez funkcjonariuszy wydziału prewencji świdnickiej komendy. Policjanci ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy z października 2022 roku, 40-latek ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – relacjonuje Ząbek.

Świdniccy policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Wodna
Następny artykułSkazani ze świdnickiego aresztu pracują w kamieniołomach