Strona główna 0_Slider Jest bardzo ślisko, o czym przekonał się kierowca na trasie do Strzegomia...

Jest bardzo ślisko, o czym przekonał się kierowca na trasie do Strzegomia [FOTO]

0

Od wczoraj synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed opadami śniegu. Mimo że jeszcze nie są to opady intensywne, na drogach trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest bardzo ślisko, a przekonał się o tym kierowca Suzuki, który nie zapanował nad autem i uderzył w inny pojazd.

Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. 6.30 na drodze wojewódzkiej nr 382 ze Świdnicy do Strzegomia niedaleko Starego Jaworowa. – Kierujący samochodem marki Suzuki podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzany samochód marki Volkswagen – informuje Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policja zatrzymała dowody rejestracyjne obu samochodów. Jak się okazało, Suzuki nie miał aktualnych badań technicznych.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Policja apeluje o zdecydowanie większą niż zwykle ostrożność. Drogi są bardzo śliskie i sytuacja raczej się nie poprawi. Na dzisiaj synoptycy dla powiatu świdnickiego prognozują opady do nawet 15 cm.

/red./

Poprzedni artykułGmina Świdnica z przytupem włącza się do WOŚP [PROGRAM]
Następny artykułKulturalne stypendia dla świdniczan przyznane