Strona główna Wydarzenia Żarów Góralskie kolędowanie z kapelą „Janicki”

Góralskie kolędowanie z kapelą „Janicki” [FOTO]

0

Mieszkańcy, samorządowcy oraz parlamentarzyści wzięli udział w spotkaniu noworocznym gminy Żarów, podczas którego podsumowano miniony rok oraz przedstawiono plany na rok 2023. O świąteczny nastrój spotkania zorganizowanego w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zatroszczyła się góralska kapela „Janicki”.

Bogactwem naszej gminy są ludzie. Aktywni, działający w różnych organizacjach, stowarzyszeniach i biorący udział w licznych akcjach i przedsięwzięciach. Końcem lutego, w obliczu wojny na Ukrainie Żarowianie pokazali swoje wielkie serca. Przyjęliśmy setki uchodźców, część z nich pozostaje z nami do dziś. Dziękuję za okazane serce, za poświęcenie i pracę dla innych i tych, którzy na co dzień pracują dla Żarowian i tych, którzy realizują swoje marzenia, pracując w najróżniejszych organizacjach, stowarzyszeniach. Ale i dla tych wszystkich, którzy przyjęli z otwartym sercem uchodźców przybywających ze wschodu. Bez Was drodzy mieszkańcy Żarów byłby innym miastem, inną gminą. Bardzo Wam dziękuję. Miniony rok to również 25 mln zł pozyskanych dotacji z Funduszy Polski Ład, Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz LGD, czyli Urzędu Marszałkowskiego. Składam wielkie podziękowanie dla posłów, marszałka woj. dolnośląskiego, lidera AW. To dzięki Waszym staraniom mogliśmy pozyskać te pieniądze – podsumował podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

Rok 2023 rozpoczniemy od realizacji inwestycji, tych najbardziej oczekiwanych przez naszych mieszkańców. Wybudujemy i wyremontujemy 10 dróg na 10 ulicach, zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. A przy nich powstaną nowe chodniki, oświetlenie i tam, gdzie jest to możliwe, również ścieżki rowerowe. Kolejnymi zadaniami, które będziemy w tym roku kontynuować jest rewitalizacja parku i stawu miejskiego w Żarowie. Park jest naszym dziedzictwem, miejscem zabytkowym, pod ochroną konserwatorską. Chcemy, żeby to miejsce zachęcało naszych mieszkańców i przyjezdnych turystów do odwiedzin i spacerów. Odnowimy tam alejki, postawimy nowe ławki, odnowiona zostanie również rozeta różana i zapewniam Państwa, że spacerując po parku unosić się będzie zapach róż. Staw stanie się terenem rekreacyjnym, bezpiecznym, przeznaczonym do spacerów i wypoczynku. Tu również powstaną nowe chodniki, alejki, teren będzie oświetlony i monitorowany. Kolejny bardzo ważny temat to zieleń w mieście, dlatego planujemy posadzić dużą ilość nowych drzew. To ważne, nie tylko ze względów wizualnych, ale istotny jest też aspekt środowiskowy. Ważną inwestycją będzie też termomodernizacja SP Imbramowice. Nie zapominamy o wymianach pieców w budynkach jednorodzinnych. Pozyskaliśmy także 3 mln zł na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie” – będzie to wymiana przynajmniej 300 pieców w mieszkaniach naszych lokatorów – mówił o planach na nowy rok zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKamery w parku działają. Doszło do nieporozumienia, wandale zarejestrowani – zapewnia straż miejska
Następny artykułWciąż dramatycznie brakuje krwi. Ekipy wyjazdowe RCKiK przyjadą do Marcinowic i Świdnicy