Strona główna Sport Piłka nożna Electrolux Cup po pierwszej rundzie

Electrolux Cup po pierwszej rundzie [FOTO]

0

Za nami pierwsza runda Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. W pierwszej lidze z kompletem punktów tabelę otwiera pięciokrotny triumfator rozgrywek – Wektor Świdnica.

Jako pierwsi na parkiet hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wybiegli w ubiegły weekend piłkarze walczący w II lidze. LKS Piotrowice Świdnickie tuż przed końcowym gwizdkiem zaliczył dwa celne trafienia, dające zwycięstwo nad Silesią Żarów (3:2). Autorami goli na wagę trzech punktów zostali Przemysław Chęciek i Kacper Sas. Bezpośrednia konfrontacja pomiędzy FC Wylewniakami, a Tabalugą miała zadecydować o pierwszym miejscu po pierwszej rundzie II ligi Electrolux Cup. Obydwie drużyny, mecz po meczu dopisywały do swojego konta komplet punktów. Wyrównaną rywalizację obserwowaliśmy tylko w pierwszej części pojedynku. Tabaluga prowadziła 2:1, co zapowiadało zawziętą walkę o triumf w całym spotkaniu. Po zmianie stron do bramki rywala trafiali już jednak tylko zawodnicy Tabalugi. Trzy celne trafienia potwierdziły dominację tego zespołu. Tym samym beniaminek został liderem drugoligowców po pierwszej rundzie. Remis 1:1 i podział punktów wystąpił w starciu pomiędzy Turbokozakami, a Unią Jaroszów.

Świdnicki Electrolux dzielnie walczył z Cannabis w meczu I ligi tylko w pierwszej połowie. Na więcej zabrakło sił. Jednobramkowa strata po zmianie stron zamieniła się ostatecznie w wynik 6:0 dla mistrza sezonu 2018/2019. Dzięki temu zwycięstwu Cannabis zajmuje drugie miejsce w I lidze Electrolux Cup po pierwszej rundzie. Najbardziej zaciętym pojedynkiem 5. kolejki była konfrontacja drużyny Electrolux Żarów ze Szkółką Ajaxu. Remis 2:2 utrzymywał się do ostatnich sekund pojedynku. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Bartłomiej Czoch ze Szkółki Ajaxu strzelił jednak gola dającego zwycięstwo. Nikt nie jest w stanie na razie zatrzymać pięciokrotnego triumfatora – ekipy Wektora Świdnica. Ubiegłoroczny zwycięzca – Zebra Team w obecnym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Wynik mówi sam za siebie. Wektor zwyciężył 7:0 i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Teraz czas na rewanże.

W tegorocznej edycji to kibice decydują, kto zostanie zawodnikiem kolejki. Na oficjalnym profilu facebookowym Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup, po każdej rundzie organizatorzy przedstawiają sylwetki trzech piłkarzy. Głosowanie odbywa się poprzez stawianie odpowiedniej emotki, przypisanej do danego zawodnika. W 5. kolejce nominowani zostali: II liga – Przemysław Chęciek (LKS Piotrowice Św.), Krzysztof Kuszaj (Tabaluga), Piotr Hendzel (Turbokozaki). I liga – Kacper Jędras (Cannabis), Damian Uszczyk (Szkółka Ajaxu), Michał Morawski (Wektor Świdnica).

Punktacja po pierwszej rundzie:

I liga:
1. Wektor Św. (15 pkt.)
2. Cannabis (9 pkt.)
3. Szkółka Ajaxu (8 pkt.)
4. Electrolux Świdnica (4 pkt.)
5. Zebra Team (4 pkt.)
6. Electrolux Żarów (3 pkt.)

II liga:
1. Tabaluga (15 pkt.)
2. FC Wylewniaki (12 pkt.)
3. LKS Piotrowice Św. (9 pkt.)
4. Turbokozaki (4 pkt.)
5. Unia Jaroszów (4 pkt.)
6. Silesia Żarów (0 pkt.)

Jest to już 15. sezon rozgrywek Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a sponsorem głównym Electrolux Żarów.

Szczegółowy terminarz, statystyki na www.electroluxcup.zarow.pl

/GCKiS/

Poprzedni artykułKamery będą rejestrować wykroczenia na przejazdach kolejowych? To element planowanej modernizacji stacji Świdnica Miasto
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]