Strona główna Artykuł sponsorowany Czy warto studiować niestacjonarnie?

Czy warto studiować niestacjonarnie?

0

Czy można zdobyć wykształcenie wyższe, nie będąc codziennie na uczelni? Czy weekendowy program nauczania daje takie same możliwości jak studia stacjonarne? Sprawdź, czy studia zaoczne będą dla Ciebie dobrym wyborem!

Zaocznie, czyli jak?

Na uczelniach największy wybór kierunków jest w trybie stacjonarnym. Przykładowe kierunki studiów dziennych znajdziesz tu: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/stacjonarne. Nie każdy jednak ma możliwość, aby uczęszczać na uczelnię 5 dni w tygodniu. Wtedy zajęcia na uczelni 2 razy w miesiącu mogą być dobrym rozwiązaniem.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje nauczanie nie tylko w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ale także metodą online. Nauczanie na studiach zaocznych odbywa się zwykle w niepełnym wymiarze godzin, w formie zjazdów w weekendy. Takie spotkania odbywają się co 2-3 tygodnie, a niektóre zajęcia mogą być prowadzone online.

Jakie kierunki można studiować niestacjonarnie?

Zaocznie można studiować prawie wszystkie kierunki, które są dostępne w dziennym wymiarze godzin. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oferuje szereg programów zarówno licencjackich, jak i magisterskich z zakresu nauk przyrodniczych, humanistycznych, społecznych oraz technicznych. Więcej przeczytasz na stronie: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/niestacjonarne.

Aby rozpocząć naukę na kierunku zaocznym, koniecznie jest złożenie odpowiednich dokumentów. Składasz wniosek z egzaminem maturalnym na studia licencjackie i tytułem licencjata / zawodowego licencjata na studia magisterskie.

Ucz się i pracuj jednocześnie

Niewątpliwą zaletą studiów zaocznych jest czas. Czas spędzony na uczelni ograniczony jest do minimum, co daje możliwość zdobywania doświadczenia na rynku pracy już w trakcie kształcenia. Wszystko to, czego studenci uczą się na uczelni, mogą na bieżąco powiązać z zadaniami w pracy.

Wiele firm oferuje staże i praktyki dla osób ze statusem studenta. Często doceniają oni swoich podopiecznych i oferują możliwość stałego zatrudnienia od razu po ukończeniu nauki. Student kierunku zaocznego przygotowuje się jednocześnie do rynku pracy i do życia, co jest niebagatelną zaletą tego trybu kształcenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSukces świdnickich szkół średnich w najnowszym rankingu „Perspektyw”. Jak wypadły poszczególne licea i technika?
Następny artykułNie poddali się i uratowali życie seniorce ze Świdnicy