Strona główna Sport Piłka ręczna Czesi lepsi w pierwszym sparingu

Czesi lepsi w pierwszym sparingu

0

W pierwszej z dwóch gier kontrolnych przed wznowieniem rozgrywek w I lidze piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica przegrał na własnym parkiecie z czeskim pierwszoligowcem – Hazeną Nachod 26:30 (15:16).

Spotkanie rozegrano we wtorek, 17 stycznia. ŚKPR zagrał w mocno eksperymentalnym składzie i ustawieniu, bez kilku podstawowych zawodników. Wolne dostali w tym dniu Michał Wojtala i Mateusz Redko. Zabrakło też kontuzjowanych Mateusza Siwińskiego, Norberta Mirgi, Aleksandra Ingrama oraz chorego Jakuba Pierzaka. Szansę przetarcia się w starciu z seniorami dostał natomiast Maksymilian Bieryt – najlepszy strzelec zespołu juniorów młodszych oraz jeden gracz testowany. W piątek, 20 stycznia w Nachodzie odbędzie się spotkanie rewanżowe. Będzie to ostatnia próba przed pierwszym w nowym roku meczem o punkty. W sobotę, 28 stycznia Szare Wilki zmierzą się w Świdnicy z Grunwaldem Poznań.

ŚKPR Świdnica – Hazena Nachod 26:30 (15:16)

ŚKPR: Shupyk, Jabłoński, Wiszniowski – Pęczar 7, Chmiel 6, Zelek 4, Galik 3, Wołodkiewicz 3, Dobrzański 1, Etel 1, Zawodnik testowany 1, Bal, Bieryt.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułNie uczył się na błędach. Dwa razy chował się w tym samym schowku na pościel
Następny artykułPomysły na zastosowanie deski kompozytowej