Strona główna 0_Slider Co zrobić z choinką po świętach?

Co zrobić z choinką po świętach?

0

Okres świąteczny dobiegł końca. Co zrobić z choinką? Drzewka naturalne to odpady biodegradowalne, które zostaną odebrane od mieszkańców Świdnicy przez Zakład Oczyszczania Miasta oraz spółkę ENERIS Surowce. Przypominamy harmonogram odbioru drzewek.

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach oraz poziom emisji CO2 do atmosfery – przypominają przedstawiciele firmy Eneris.

Choinki trzeba wystawić przed posesje albo do altanek śmietnikowych w wyznaczonych terminach. W wszystkich trzech świdnickich sektorach – zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej – odbiór choinek świątecznych odbywać się będzie we wtorki w styczniu oraz lutym.

Należy pamiętać, aby uprzednio zdjąć z choinki świąteczne ozdoby. Choinki powinny być wystawione bez stojaków i doniczek. Przez cały czas, zarówno choinki, jak i inne odpady zielone, można nieodpłatnie w dogodnym terminie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy – przypominają corocznie świdniccy urzędnicy.

/UM Świdnica, Eneris, opr. mn/

Poprzedni artykułJakich błędów unikać podczas szukania pracy przez Internet?
Następny artykułOdkłaczanie kota – jakie karmy będą najlepsze?