Strona główna Polityka Chwalił Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Słowa kapelana świdnickiej „Solidarności” odbiły się echem w...

Chwalił Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Słowa kapelana świdnickiej „Solidarności” odbiły się echem w kraju

0

Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego! – apelował kapłan diecezji świdnickiej, działacz „Solidarności” i misjonarz ks. Tadeusz Faryś, podczas spotkania opłatkowego Prawa i Sprawiedliwości w Oleśnicy. Jego wypowiedzi, w których chwali partię rządzącą oraz jej lidera, zostały szeroko opisane w krajowych mediach.

ks. Tadeusz Faryś podczas uroczystości upamiętniającej 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę (Świdnica, 22 września 2019 roku)

Jak poinformował portal MojaOlesnica.pl, 15 stycznia w Zamku Książęcym w Oleśnicy odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości, w którym wzięli udział m.in. posłowie Paweł Hreniak, Jacek Świat i Mirosława Stachowiak-Różecka, a także europosłanki Anna Zalewska i Beata Kempa. Obok polityków PiS zasiadł pochodzący z Oleśnicy i związany z diecezją świdnicką ks. Tadeusz Faryś.

Duchowny w latach 70. i 80. współpracował z działaczami opozycji demokratycznej z Komitetu Obrony Robotników, był duszpasterzem wałbrzyskich górników i wspierał tworzenie struktur „Solidarności” w Nowej Rudzie. Przez 12 lat działał jako misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a przez 10 lat pełnił posługę kapłańską w Belgii. Jak przywoływał tygodnik „Niedziela”, ks. Faryś ściśle współpracuje z „NSZZ Solidarność”, jest kapelanem „Solidarności” w Świdnicy i dyrektorem referatu misyjnego w Świdnickiej Kurii Biskupiej. W październiku 2021 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas spotkania polityków oraz działaczy Prawa i Sprawiedliwości z oklaskami spotkały się słowa ks. Farysia, który m.in. zachęcał do „bycia dumnym z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego”. – Bądźmy dumni! To wielki człowiek (…) Prawo i Sprawiedliwość, to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł! (…) Niech Bóg was prowadzi i dajcie się prowadzić Panu. Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni (…) Nie tylko chodzi o to, byśmy wygrali w przyszłych wyborach. Nie tylko. Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to… To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! – mówił duchowny. Jego wypowiedź odbiła się echem nie tylko w mediach lokalnych, ale również w ogólnopolskich.

Własne spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowało ostatnio również świdnickie Prawo i Sprawiedliwość. W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek w Hotelu Park w Świdnicy, wzięli udział biskup świdnicki Marek Mendyk, a także posłowie Wojciech Murdzek oraz Ireneusz Zyska. Na spotkanie zaproszone zostały wyłącznie media sprzyjające partii rządzącej.

/MojaOlesnica.pl, opr. red./

Poprzedni artykułBez niespodzianki w finale miejskim [FOTO]
Następny artykułW środę drugi sparing, ponownie na wyjeździe…