Strona główna Sport Piłka ręczna Bez niespodzianki w finale miejskim

Bez niespodzianki w finale miejskim [FOTO]

0

Faworyci potwierdzili, że trenując na co dzień piłkę ręczną w rozgrywkach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” nie mają sobie równych. Młodzi szczypiorniści z SP 105 w Świdnicy gładko przeszli przez turniej piłki ręcznej chłopców klas 7-8 szkół podstawowych, wygrywając pewnie swoje mecze z SP 8 (25:2), SP 4 (27:1) i SP 6 (28:7).

Tym samym zwycięzcy zakwalifikowali się na wyższy szczebel rozgrywek współzawodnictwa i zagrają w finale strefy wałbrzyskiej. Do zawodów, które odbyły się 16 stycznia zgłosiły się cztery reprezentacje świdnickich podstawówek, rywalizując systemem każdy z każdym. W meczu o drugie miejsce powalczyły zespoły SP 6 i SP 4. Po wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy „szóstki” (15:11). Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie SP 4, którzy w ostatnim meczu przy słabej skuteczności obu zespołów pokonali drużynę SP 8 (5:2). Na zakończenie turnieju organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył drużynom pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy: Kacper Kasprzyk (SP 4), Mateusz Wacht (SP 6), Marek Bryk (SP 8 ) i Kacper Maksymowicz (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułProkurator dla sołtyski wsi Wirki żąda 1,5 roku więzienia. Obrońca zbulwersowany
Następny artykułChwalił Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Słowa kapelana świdnickiej „Solidarności” odbiły się echem w kraju