Strona główna 0_Slider Blisko pół tysiąca uczestników otwarło biegowy rok w Świdnicy

Blisko pół tysiąca uczestników otwarło biegowy rok w Świdnicy [WYNIKI / 127 ZDJĘĆ]

0

Blisko 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie biegów głównych w ramach szóstej edycji Świdnickiego Biegi Noworocznego ZUPBADURA. Śmiałkowie w okolicach hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie walczyli na dystansach 5 i 10 kilometrów, a wcześniej do rywalizacji przystąpiły dzieci walcząc o prym w biegach towarzyszących.

W biegu na dystansie 5 kilometrów zdecydowanie najlepszy okazał się Krzysztof Tschirch, dobiegając do mety w czasie 15 minut i 56 sekund. Drugi finalnie był Paweł Czerniak, tracąc 39 sekund, a trzeci Kacper Kurzydło (czas 17:44). Wśród pań pewnie zwyciężyła Anna Ficner, łamiąc barierę 20 minut (19:50). Druga finiszowała Sonia Rozumkiewicz (20:13), a trzecia Magdalena Bednarczyk (20:29).

Bieg na 10 kilometrów zakończył się sukcesem Kamila Makosia, który wygrał także w poprzednim roku. Tym razem dobiegł do mety z czasem 33 minut i 38 sekund. Triumfator wyraźnie okazał się lepszy od Jana Kaczora (35:12) i Mariusza Franczaka (37:10). W klasyfikacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Czerw (39:26), wyprzedzając Ewelinę Wieczorek (42:39) i Sonię Rozumkiewicz (43:05).

Szczegółowe wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3846/

Jak co roku, także i tym razem podczas VI Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA była prowadzona zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. – Za kilka „drobniaków” można było skosztować pysznego ciasta i dzięki temu wspomóc bezdomne zwierzaki. Cały dochód z biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży również zostanie przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – przekazywali organizatorzy wydarzenia.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan z myślą o tragedii Ukrainy
Następny artykułPożar strawił opał na zimę